Sisukord
Arvamus
Postimees
24.08.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Gunnar Okk: lähedasi erialasid tuleks õpetada ühes ülikoolis Horoskoop Eesti otsib TV3 säästulevi Tagakülg Tallinnas mälestati kommunismi ja natsismi ohvreid Väikeparteid jäävad aruandlusega hätta Eesti lühiuudised Duda Tallinnas: NATO idapiiril peaksid olema püsibaasid nagu varemgi Advokaat väidab, et Kohver läks FSBga kokkuleppele Välismaa Duda Tallinnas: NATO idapiiril peaksid olema püsibaasid nagu varemgi Makedoonia vandus põgenikevoolule alla Prantsuse rongiründaja tabajad rääkisid oma osalusest loos Välismaa lühiuudised Arvamus Ahto Lobjakas: kaks apokalüpsise husaari Kremli endine nõunik: meedia levitab Venemaal psüühilist epideemiat Juhtkiri: kommunismi ja natsismi ohvrite mälestus Indrek Kuus: vaeslapse käsikivi Postimees 1935. aastal: kaks poisikest käisid salaja Venemaal Kultuur Arvo Pärt - üld-, kesk- ja suures plaanis Sport Spordi lühiuudised Mägi: tartaani taguma ei hakka, peab seedima seda värki Hokistaarid lustisid Tallinnas Eesti jooksjate seiklused: rekordimehest möödumine, pildi kadumine ja vabandus Kes on kuningas? Usain Bolt, kes muu! Kolm võitu, kaks suurt probleemi Penaltidraama jättis Eesti eliitseltskonnast välja Kolm aastat pausi mõjutasid Tänaku esitust Tarbija Koolijütsi pidulikele riietele võib kuluda pea 100 eurot Tartu Linn ei suuda Rüütli tänavat kasida Eesti taktika läks rullisõidul korda Dendropargis valmib peagi uus jooksurada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: kaks poisikest käisid salaja Venemaal

1 min lugemist

Nõukogude Venest saadeti Eestisse tagasi kaks poisikest – Nikolai Krjukov, 13 a. vana, ja Gennadi Kopõlev, 14 a. vana, kes 12. juunil olid Eestist salaja läinud üle piiri Nõukogude Venemaale.

Traataia taga võeti noored seltsilised vahi alla ja paigutati Kingissepa vanglasse, kus neid peeti kuni Eestisse tagasi saatmiseni. 1933. a. oli G. Kopõlev kord eksikombel sattunud üle piiri Venemaale, kuid nüüd olid mõlemad poisikesed võtnud matka ette, et näha, kuidas Venemaal elatakse.

Et aga poisikesed kohe piiri taga vahi alla võeti, ei näinud nad Venemaal muud, kui vanglaelu, mis aga poisikestele sugugi ei meeldinud.

Ameerika pangad valitsuse kontrolli alla

Washingtonist, 24. augustil. President Roosevelt kirjutas reedel alla panganduse seaduse muutmiseelnõule, mis võeti vastu senatis ja saadikutekojas. Selle seaduse jõusseastumine annab valitsusele tegeliku kontrolli Ameerika panganduse krediidipoliitika üle.

Valitsusel on õigus nimetada Federal Reserve Board’i, kontrollida Federal Reserve pankade ja «lahtise turu» poliitikat kahehäälelise enamusega pankade esindajate üle erikomitees, kelle kätte on usaldatud kontroll «lahtise turu» poliitika üle.

Pealegi on president Rooseveldil õigus senati nõusolekul enne 1. veebr. 1936 nimetada uus Reserve Board.

Seotud lood
22.08.2015 25.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto