Sisukord
Arvamus
Postimees
26.08.2015
Eesti Kas Kadriorgu tuleb peremees või perenaine? Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Ehitusmehed osutusid uimastiärikateks Horoskoop Oki raport soovitab ingliskeelset tasulist kõrgharidust Tagakaas Maanteeamet tahab ohtlikel teedel kiiruspiiri langetada Autojuhid kiiruspiiri langetamisest Eesti lühiuudised Esikülg 26.08 Hülgebassein pesti loomaaia sünnipäeva puhul puhtaks Majandus Teine ülemaailmne börsipaanika jäi ära Majanduse lühiuudised Pärtel: poriloopimine ei päästa Välismaa Venemaa saatis Ukraina režissööri terroristina trellide taha Piltuudis: IS Palmyra kallal Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: valimiste algrivistus Postimees 1933. aastal: rahulolematuse laine õpetajaskonnas. Nils Niitra: praakmaanteeamet Päeva karikatuur Margit Sutrop: kas väärtuste kujunemist saab suunata? Jean-Claude Juncker: jagatud julgus aitab edasi Imbi Paju: tapetud sigade ülestõusmine Erkki Bahovski: tagurpidi liikuv Eesti Kultuur Cumberbatch jääb Üllar Saaremäele alla Sport Venemaa tipptiim meelitas Taaramäe endale? Spordi lühiuudised Margus Hunt suurendas oma võimalusi Kanter: enne võistlust tuleb valuvaigistid sisse võtta Uibo tunneb isu rekordi ja kohupiima järele Kalevile ameeriklane, Kurbas tagasi Rocki Veideman Horvaatiasse ei sõitnud Tallinn Linn pärib nii vanurite korterid kui võlad Tallinna lühiuudised Tarbija Vibramid nõuavad harjumist Eksperiment: kas viievarbalised teevad paljastele taldadele ära? Ortopeed: paljajalu joostes võivad mujal tekkida probleemid Tartu Emajõgi kipub vastu sügist ojaks kuivama Kriksadullid tulid põranda alt näitusele Ehitajatel käib koolimajades vilgas lõpuspurt Suvelõpu linnalaager meelitab lapsi jooksma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: rahulolematuse laine õpetajaskonnas.

1 min lugemist

Õpetajate kongressi otsused, mis teatawasti tehti noorsotsialistlikkude õpetajate poolt organiseeritud juhusliku enamusega, on õpetajaskonnas üle maa esile kutsunud rahulolematuse laine. Narwa õpetajaskond on juba otsustanud kongressi otsust mitte tunnustada. Tartu õpetajad on otsuste pärast ärewuses ja tahawad samme astuda, et need mitte jõusse ei pääseks.

Kuna õpetajate kongress aset leidis koolitöö waheajal, kus õpetajad linnast eemal olles puhkeaega mööda saatsid, ei saanud Tartu õpetajad oma esindajatele kongressisõiduks anda instruktsoone. Keskkooliõpetajad, kelledest enamus kuulub uude awatud ühingusse, ei saa mingil tingimusel nõustuda nende resolutsioonidega, mis wõeti wiimasel kongressil ülesköetud meeleolude all wastu.

Kongressi otsused, kui need teatawaks said õpetajatele, on pahandawalt mõjunud. Kõige enam pahandab aga õpetajaid seisukoht, et neid on wiidud poliitilise liidu — tööliste liidu alla.

Sellega tahetakse nähtawasti awalikult näidata, missugust teed edaspidi õpetajail tuleks käia.

Ollakse tõsiselt rahul, et haridusminister on hakanud huwi tundma nende isikute wastu, kes räuskawalt kongressil on ülesastunud ja seega üldist õpetajate kutseeetikat riiwanud. Nii näiteks on mõni nõudnud ägedalt seltskondlisest tööst loobumist, kuid pole ise seni weel suutnud kättki seltskonnatöö külge panna. 26.08.1933

Seotud lood
25.08.2015 27.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto