Sisukord
Arvamus
Postimees
26.08.2015
Eesti Kas Kadriorgu tuleb peremees või perenaine? Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Ehitusmehed osutusid uimastiärikateks Horoskoop Oki raport soovitab ingliskeelset tasulist kõrgharidust Tagakaas Maanteeamet tahab ohtlikel teedel kiiruspiiri langetada Autojuhid kiiruspiiri langetamisest Eesti lühiuudised Esikülg 26.08 Hülgebassein pesti loomaaia sünnipäeva puhul puhtaks Majandus Teine ülemaailmne börsipaanika jäi ära Majanduse lühiuudised Pärtel: poriloopimine ei päästa Välismaa Venemaa saatis Ukraina režissööri terroristina trellide taha Piltuudis: IS Palmyra kallal Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: valimiste algrivistus Postimees 1933. aastal: rahulolematuse laine õpetajaskonnas. Nils Niitra: praakmaanteeamet Päeva karikatuur Margit Sutrop: kas väärtuste kujunemist saab suunata? Jean-Claude Juncker: jagatud julgus aitab edasi Imbi Paju: tapetud sigade ülestõusmine Erkki Bahovski: tagurpidi liikuv Eesti Kultuur Cumberbatch jääb Üllar Saaremäele alla Sport Venemaa tipptiim meelitas Taaramäe endale? Spordi lühiuudised Margus Hunt suurendas oma võimalusi Kanter: enne võistlust tuleb valuvaigistid sisse võtta Uibo tunneb isu rekordi ja kohupiima järele Kalevile ameeriklane, Kurbas tagasi Rocki Veideman Horvaatiasse ei sõitnud Tallinn Linn pärib nii vanurite korterid kui võlad Tallinna lühiuudised Tarbija Vibramid nõuavad harjumist Eksperiment: kas viievarbalised teevad paljastele taldadele ära? Ortopeed: paljajalu joostes võivad mujal tekkida probleemid Tartu Emajõgi kipub vastu sügist ojaks kuivama Kriksadullid tulid põranda alt näitusele Ehitajatel käib koolimajades vilgas lõpuspurt Suvelõpu linnalaager meelitab lapsi jooksma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jean-Claude Juncker: jagatud julgus aitab edasi

4 min lugemist
Jean-Claude Juncker FOTO: AFP/SCANPIX

Mida me pagulaspoliitikas enim vajame ja mis meil kahjuks praegu ikka veel puudub, on jagatud julgus täita oma kohustusi isegi juhul, kui see on väga raske ja tihti ebapopulaarne, kirjutab Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Tellijale Tellijale

Minu jaoks on Euroopa praegu ja on alati olnud ühistel väärtustel põhinev kogukond. Selle üle on põhjust uhke olla, kuid oleme seda ehk liiga harva. Euroopa Liidu varjupaigastandardid on kõrgeimad maailmas. Me ei jäta kunagi hätta inimesi, kes tulevad meilt kaitset paluma. See põhimõte on sisse kirjutatud meie seadustesse ja Euroopa Liidu aluslepingutesse, kuid muret teeb see, et meie südamest on ta hakanud kaduma.

Rändeküsimustest rääkides räägime inimestest. Inimestest nagu teie või mina, selle vahega, et neil ei olnud õnne sündida ühes maailma rikkamas ja stabiilsemas piirkonnas. Räägime inimestest, kes on pidanud põgenema Süüria sõja, ISISe terroriaktide või Eritrea diktatuuri eest.

25.08.2015 27.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto