Sisukord
Kolumnistid
Postimees
26.08.2015
Eesti Kas Kadriorgu tuleb peremees või perenaine? Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Ehitusmehed osutusid uimastiärikateks Horoskoop Oki raport soovitab ingliskeelset tasulist kõrgharidust Tagakaas Maanteeamet tahab ohtlikel teedel kiiruspiiri langetada Autojuhid kiiruspiiri langetamisest Eesti lühiuudised Esikülg 26.08 Hülgebassein pesti loomaaia sünnipäeva puhul puhtaks Majandus Teine ülemaailmne börsipaanika jäi ära Majanduse lühiuudised Pärtel: poriloopimine ei päästa Välismaa Venemaa saatis Ukraina režissööri terroristina trellide taha Piltuudis: IS Palmyra kallal Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: valimiste algrivistus Postimees 1933. aastal: rahulolematuse laine õpetajaskonnas. Nils Niitra: praakmaanteeamet Päeva karikatuur Margit Sutrop: kas väärtuste kujunemist saab suunata? Jean-Claude Juncker: jagatud julgus aitab edasi Imbi Paju: tapetud sigade ülestõusmine Erkki Bahovski: tagurpidi liikuv Eesti Kultuur Cumberbatch jääb Üllar Saaremäele alla Sport Venemaa tipptiim meelitas Taaramäe endale? Spordi lühiuudised Margus Hunt suurendas oma võimalusi Kanter: enne võistlust tuleb valuvaigistid sisse võtta Uibo tunneb isu rekordi ja kohupiima järele Kalevile ameeriklane, Kurbas tagasi Rocki Veideman Horvaatiasse ei sõitnud Tallinn Linn pärib nii vanurite korterid kui võlad Tallinna lühiuudised Tarbija Vibramid nõuavad harjumist Eksperiment: kas viievarbalised teevad paljastele taldadele ära? Ortopeed: paljajalu joostes võivad mujal tekkida probleemid Tartu Emajõgi kipub vastu sügist ojaks kuivama Kriksadullid tulid põranda alt näitusele Ehitajatel käib koolimajades vilgas lõpuspurt Suvelõpu linnalaager meelitab lapsi jooksma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: tagurpidi liikuv Eesti

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Need, kes on elanud mõnda aega välismaal (enamikus riikides), teavad, kui mõnus on Eesti e-riik. Eriti pärast seda, kui oled seisnud kuskil sabas, täitnud võõrkeeles blankette ja vaielnud ametnikega. Eestis jääb see osa tavaliselt ära, piisab paarist klõpsust arvutis. E-riik on tõesti võimas Eesti välispoliitiline visiitkaart. Aga see visiitkaart muutub heal juhul halliks tualettpaberiks, kui virtuaalmaailmast välja astuda, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Tellijale Tellijale

Viimastel päevadel oli mul võimalus sõita autoga marsruudil Tallinn–Virtsu. Kogu oma teadliku elu olen seda teed mööda sõitnud ja on olnud vaid paar aastat, mil seal pole olnud remonti. Mõtlesin, et see suvi möödub enam-vähem nii, et Virtsu saab sõita takistuseta, aga võta näpust – umbes Laikülast Kullamaani on tekitatud kolm foori, sõita saab 40 km/h. Siis on veel teeremont Laitse kandis. Kusjuures vaid paar aastat tagasi remonditi sealsamas teed.

Siis loen hiljutist uudist, et maanteeamet kaalub lubatud piirkiiruste muutmist. No milleks küll? Eestis ongi suhteliselt vähe teid, kus saab sõita piirkiirusel. Jürist algab taas remont, mis välistab sõitmise 110 km/h. Pakun, et Tallinnast Virtsu sõites on keskmine kiirus 40–50 km/h.

25.08.2015 27.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto