Sisukord
Äriuudised
Postimees
26.08.2015
Eesti Kas Kadriorgu tuleb peremees või perenaine? Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Ehitusmehed osutusid uimastiärikateks Horoskoop Oki raport soovitab ingliskeelset tasulist kõrgharidust Tagakaas Maanteeamet tahab ohtlikel teedel kiiruspiiri langetada Autojuhid kiiruspiiri langetamisest Eesti lühiuudised Esikülg 26.08 Hülgebassein pesti loomaaia sünnipäeva puhul puhtaks Majandus Teine ülemaailmne börsipaanika jäi ära Majanduse lühiuudised Pärtel: poriloopimine ei päästa Välismaa Venemaa saatis Ukraina režissööri terroristina trellide taha Piltuudis: IS Palmyra kallal Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: valimiste algrivistus Postimees 1933. aastal: rahulolematuse laine õpetajaskonnas. Nils Niitra: praakmaanteeamet Päeva karikatuur Margit Sutrop: kas väärtuste kujunemist saab suunata? Jean-Claude Juncker: jagatud julgus aitab edasi Imbi Paju: tapetud sigade ülestõusmine Erkki Bahovski: tagurpidi liikuv Eesti Kultuur Cumberbatch jääb Üllar Saaremäele alla Sport Venemaa tipptiim meelitas Taaramäe endale? Spordi lühiuudised Margus Hunt suurendas oma võimalusi Kanter: enne võistlust tuleb valuvaigistid sisse võtta Uibo tunneb isu rekordi ja kohupiima järele Kalevile ameeriklane, Kurbas tagasi Rocki Veideman Horvaatiasse ei sõitnud Tallinn Linn pärib nii vanurite korterid kui võlad Tallinna lühiuudised Tarbija Vibramid nõuavad harjumist Eksperiment: kas viievarbalised teevad paljastele taldadele ära? Ortopeed: paljajalu joostes võivad mujal tekkida probleemid Tartu Emajõgi kipub vastu sügist ojaks kuivama Kriksadullid tulid põranda alt näitusele Ehitajatel käib koolimajades vilgas lõpuspurt Suvelõpu linnalaager meelitab lapsi jooksma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärtel: poriloopimine ei päästa

4 min lugemist
Kaubi OÜ peremees Rain Puhk pildistas oma 9000-pealise farmi põrsaid seakatku tõttu toimunud hukkamisele eelnenud õhtul veel viimast korda. FOTO: Rain Puhk

Seakasvatusega seotud organisatsioonide ja inimeste seas valitseb üldine kriis ning süüdlasi otsitakse iga kivi tagant. Eelmisel nädalal süüdistas maaeluminister Urmas Kruuse riigifirmat Vireen Tartumaal toimunud sigade hävitamise arve võltsimises ja valetamises ning kuna teenuse tellija on veterinaar- ja toiduamet (VTA), ei ole ka nemad kahtlusest vabad. Seakasvatajad aga süüdistavad katku levitamises nii Vireeni kui ka VTAd, kes pole suutnud taudile piiri panna.

Tellijale Tellijale

Esimest päeva haiguslehelt tagasi olev VTA juht Ago Pärtel ütles, et kriisiolukorras on sellised asjad loomulikud. «Selgub inimeste pingetaluvus,» märkis Pätrel. «Seda kas on või ei ole. Teine asi on, kas aur läheb lahenduste või süüdlaste otsimisele.»

Ta kinnitas, et Vireeni esitatud ligi 6000 euro suurune arve on tasumata ning temagi ei tea, mis seal täpselt toimus. «Tartumaal mina ise füüsiliselt juures ei olnud,» rääkis Pärtel. «Kuna õhus olid vastukäivad seisukohad, kas põletati ja kaua põletati, otsustasime tasumisega oodata põllumajandusministeeriumi tellitud auditi tulemuse selgumiseni. Aga siis hakkas avalik lahmimine ja lärm. See poriloopimine ei päästa ühestki otsast päeva. Kui praegu veel ka Vireeni tegevus või koostöötahe kasvõi moraalses mõttes halvata, siis...»

25.08.2015 27.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto