Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1929. aastal: tuleviku-sõja õppus

Linnas keeb harilik elu. Sõjasarv on hüüdnud, kuid kõuekärgatused ja surmahelid on kaugel. Rahulikud elanikud ei tea paha aimata. Äkki aga – välguna selgest taevast ilmuvad linna kohale lendavad surmakülijad. Algab palavikuline heitlus elu ja surma vahel. Kas elu või surm, see oleneb ainuüksi elanikkude ettevalmistusest ja enesekaitse korraldusest. Vaenlane aga tahab kätte saada linna tervelt, varandusi puutumata. Ainult oma sihtidele kahjuliku elu hävitab ta.

See on tuleviku-sõja pilt.

Et suuremaid rahvahulki tutvustada gaasihädaohu puhul tarvilikkude ettevalmistuste ja kaitseabinõudega, korraldas Eesti Punane Rist koos kaitseministeeriumiga ja kaitseliiduga Tallinnas demonstratsiooni.

Linn on hävinemisest päästetud. Kaitseabinõude tõttu suudeti hävituslaine kahjutuks teha.

Häälekõvendaja kaudu teatatakse demonstratsiooni lõpust. «Selle demonstratsiooni otstarb ei olnud mitte sõjagaasi vastu hirmutunde suurendamine, vaid enesekaitse korralduse tutvustamise kaudu selle kaotamine – tähendatakse korraldajate poolt.

Isamaaline laul kostab võiduhümnina, kuulutades ühise tahteavalduse head kordaminekut. 27.08.1929

26.08.2015 28.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto