Sisukord
Kasulik
Tänane leht
28.08.2015
Eesti Mälumäng Suitsumeeste elu tehakse veel keerulisemaks Dilbert Palju õnne Male Horoskoop Eesti lühiuudised Politsei ajas roolijoodikut taga läbi kahe maakonna Võimuliidu saatus selgub pühapäeval Kui liikmesriigile appi ei minda, on NATOga kõik ERMi esimene eksponaat jõudis muuseumisse Muudatused tulevad ka Tallinna Sadama nõukogus Eesti lühiuudised Kahtlustuse järgi ajas Kiil Kaljuranna teadmisel raha kokku Kinnipeetute hulgas on kaks logistikaärimeest Välismaa Välismaa lühiuudised: 27.08.2015 Poola linn palus natside aarderongi kättesaamiseks riigi abi Rootsi immigrandid on üksainus suur eksperiment Kui liikmesriigile appi ei minda, on NATOga kõik Arvamus Päeva Karikatuur Juhtkiri: võim ja vaim Oki paberis Crisely Apri: missioonitunne ja vaimne vabasurm Postimees 1899. aastal: awaliku rahanurumise wastu Jaak Aaviksoo: keegi ei pea värisema Aimar Ventsel: punk võtab punki liiga tõsiselt Kultuur Vigadega «Victoria», millele tuleb au anda 1995 — Wabadus, Wõimalus, Windows Sport Spordi lühid Eelvõistlus kergitas Kanteri soosikute hulka Haas: kustutan selle hooaja oma peast Ülivõimas Bolt pani kahtlejate suud kinni Sõber: Eesti koondis ei vaja vaimset liidrit, las see roll jääb mulle Zlatan läheb koju, City sai surmagrupi Tarbija Eesti oma sinine laguun keset kivikõrbe Suitsumeeste elu tehakse veel keerulisemaks Tartu Lähte kooli haisumure sai murtud Ja ees on nurm, kus lõhnab ristikhein Andrus Mõttus: kutse- ja kõrgkoolid pole konkurendid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti oma sinine laguun keset kivikõrbe

5 min lugemist
Aidu karjääri ebamaiselt sinine vesi. FOTO: Eero Vabamägi

Ida-Virumaal Maidla külapoe juures Sinise Laguuni nimelise ujuvsauna kuulutust nähes tuli vägisi naer peale — virulastel on luuleand peale tulnud ja sauna asukohaks olevat kunagist inetut Aidu karjääri ehitakse nüüd uhke nimega.

Tellijale Tellijale

Kui pealinnast tulija näeb Aidus ennekõike tehismaastikku, kus kõrguvad aheraine- ja põlevkivimäed, siis Murula räägib sellest kui suurepärasest kohast loodusesõpradele.  «Siin võib näha kõiki Eestis elavaid metsloomi, sest neil on siin rahulik elada,» rääkis ta silmade särades. Nii palju sookurgi kui Aidus Eestis mujal naljalt ei ole, mullu kevadel püüti pildile ka emakaru koos kolme pojaga ning karjääris elavad hundid olla käinud külarahva koeri murdmas. «Loomadel on siin hea rahulik elada, on kogu aeg olnud. Vanasti, kui ümberkaudu peeti ajujahti, siis tulid loomad otsejoones karjääri pakku, sest siin oli jaht keelatud,» rääkis mees. 

27.08.2015 29.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto