Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.08.2015
Eesti Lennusadamas saab tutvuda poolusevallutamisega Palju õnne Mälumäng Horoskoop Dilbert Oki suunised Male Tagakülg Sotsid otsustavad valitsuse saatuse Putini-meelse kanali toimetaja õpetab ETV+ tegijaid Kruuse kutsub tagasi kõik Vireeni nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Ministeerium tellib Hiiumaa praamiliinile veel lisareise Vene meedia: Putin tühistas kurjategijate vahetamise lepingu Eestiga Kiil tegi praamiostust endale kuldkala Altkäemaksu anti sadama töömesilaste huvides Majandus Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Välismaa Välismaa lühiuudised: 29.08.2015 Kesk-Venemaal algab suurõppus Arvamus Tagasivaade: Riigikaitse Akadeemia algus Juhtkiri: oodatud hääl mõistlikus arvamusvahetuses Karin Kangro: Ossinovski «oleksid» Kergejõustiku päästeingel Oki suunised Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Päeva Karikatuur Kai-Mai Olbri: tolmuimejad, kuldsed staarid Postimees 1911. aastal: sisemine politika uue hooaja lävel Sport Spordi lühiuudised Uibo: õnneks on kümnevõistlusel teine päev Kergejõustiku päästeingel Pekingi kergejõustiku MMi eripärad Eesti pole EMiks veel päris valmis Koondisele piisab Riias ühest treeningukorrast Klavan ja Zenjov taas koos põhiturniiril Tarbija Õnnelik inimene on rahul iseenda ja maailmaga Arter Horoskoop Arter soovitab Kõik on võimalik Täiendust parfüümikaardile Oma on parem Suvesupp Tchaikovsky moodi Toidublogi: tagurpidi ploomikook Lendav arhitekt Andrus Kõresaar Maa tuleb katta netiga Uues sarjas kohtub paar alles altari ees Sügist oodates: tervitame punaveine Modernsed noodid Estonia spaahotelli restoranis Hoidistamise kuldajaks Margus Karu: inimesed on olemuselt head Heategevus uues kuues Beaujolais' künkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karin Kangro: Ossinovski «oleksid»

2 min lugemist
Karin Kangro FOTO: Toomas Tatar

Suuri sõnu seades, kuid kokkuvõttes üsna hädiselt saavutatud «kompromiss» koalitsioonilepingu näol ei vaimustanud kevadelgi just paljusid koalitsioonierakondade liikmeid. Seda, kuidas nüüd koalitsioonilepingu avamiseni (nagu seda nimetavad sotsid) või kokkulepitu täiendamiseni (nagu ütlevad teised koalitsioonipartnerid) on jõutud, on dikteerinud aga erakondade üldkogude ammu ette määratud aeg.

Tellijale Tellijale

Ses mõttes tulnuks sotside esimehele Jevgeni Ossinovskile kasuks, kui teda oleks partei uueks juhiks valitud mai lõpu asemel näiteks sama kuu algul. Algusest peale leppe suhtes kriitiliselt meelestatud Ossinovskil jätkunuks sel juhul aega, et välja mõelda oma muutmisettepanekud veel enne, kui võimuliit hakkas leppe kõige olulisemaid lubadusi riigikogus hääletama. Siis olnuks tal tööriist, mille ähvardusel panna partnerid tema ettepanekuid tõsiselt arutama: me ei anna oma hääli maksude tõstmiseks, enne kui… Ossinovski (talle vist eneselegi ootamatu) esimeheks valimise ja muudatuste vastuvõtmise vaheline aeg oli selleks liiga napp.

Kui see võimalus oli aga möödas, võinuks sotsid võtta juba rohkem aega ning oma ettepanekutega ka rohkem vaeva näha. Kui hakati Reformierakonda juba tulumaksu tõstmise ideega õrritama, oleksid nad võinud minna veelgi kaugemale, pead kokku panna ja välja pakkuda oma tervikliku visiooni uuest sotsiaaldemokraatlikust Eestist. On ju peaministriparteiks saamine ka nende eesmärk, mis paistis pealegi lausa varjamatult välja suve jooksul opositsioonilise Keskerakonnaga peetud kohtumistest. Tervikliku nägemuse asemel saime aga hulga eklektilisi ettepanekuid kuni selleni välja, et sätestada seaduses külavanemate õigused. Neid polnudki teistel partneritel väga suurt indu ega vajadust arutada.

28.08.2015 31.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto