Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.08.2015
Eesti Lennusadamas saab tutvuda poolusevallutamisega Palju õnne Mälumäng Horoskoop Dilbert Oki suunised Male Tagakülg Sotsid otsustavad valitsuse saatuse Putini-meelse kanali toimetaja õpetab ETV+ tegijaid Kruuse kutsub tagasi kõik Vireeni nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Ministeerium tellib Hiiumaa praamiliinile veel lisareise Vene meedia: Putin tühistas kurjategijate vahetamise lepingu Eestiga Kiil tegi praamiostust endale kuldkala Altkäemaksu anti sadama töömesilaste huvides Majandus Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Välismaa Välismaa lühiuudised: 29.08.2015 Kesk-Venemaal algab suurõppus Arvamus Tagasivaade: Riigikaitse Akadeemia algus Juhtkiri: oodatud hääl mõistlikus arvamusvahetuses Karin Kangro: Ossinovski «oleksid» Kergejõustiku päästeingel Oki suunised Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Päeva Karikatuur Kai-Mai Olbri: tolmuimejad, kuldsed staarid Postimees 1911. aastal: sisemine politika uue hooaja lävel Sport Spordi lühiuudised Uibo: õnneks on kümnevõistlusel teine päev Kergejõustiku päästeingel Pekingi kergejõustiku MMi eripärad Eesti pole EMiks veel päris valmis Koondisele piisab Riias ühest treeningukorrast Klavan ja Zenjov taas koos põhiturniiril Tarbija Õnnelik inimene on rahul iseenda ja maailmaga Arter Horoskoop Arter soovitab Kõik on võimalik Täiendust parfüümikaardile Oma on parem Suvesupp Tchaikovsky moodi Toidublogi: tagurpidi ploomikook Lendav arhitekt Andrus Kõresaar Maa tuleb katta netiga Uues sarjas kohtub paar alles altari ees Sügist oodates: tervitame punaveine Modernsed noodid Estonia spaahotelli restoranis Hoidistamise kuldajaks Margus Karu: inimesed on olemuselt head Heategevus uues kuues Beaujolais' künkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1911. aastal: sisemine politika uue hooaja lävel

1 min lugemist

Sisemine politika uue hooaja lävel. Suvised puhkuseajad on mööda ja politikaelu hakkab ennast jälle päälinnas koondama. Vanad küsimused, mis kunstlikult kõrvale on tõrjutud, tõusevad uue järelejätmatu visadusega päevakorrale ja nõuavad otsustamist. Ärkavad vanad mured ja tõusevad uued lootused.

Ühendatud valitsusel on nähtavasti mõte ka tulevaseks politiliseks hooajaks Venemaa seadusandlistele asutustele ja kodanikkudele siiamaalses tagurlises-rahvuslises sihis politilisi aimeid läbivaatamiseks ja ajaviitmiseks ette tuua. On ju hädasti tarvis, et «võõraste rahvaste» hädaohu tont enne päevakorralt ei kaoks, kui vähemalt Läänekubermangude uus semstvoseadus oma rahvusliste kuuriatega kindlasti kasutuse all on.

Kõikidel on ju veel meeles, missuguste aru korraliste abinõudega see seadus maksma pandi, kuidas ta suureks Venemaa eluküsimuseks tõsteti ja missuguseks jõuukatseks see asi pääministri ja tema vastaste vahel muutus. Hädavaevalt sai pääminister ähvardavast kriisisest sellega üle, et maksmapandud seadus alles duuma viimasel koosoleku päeval sisse anti, nii et duumal enam aega ei olnud seda sellel koosolekul harutada ega tagasi lükata. Loodeti, et sügisel harutamisel valitsuse seisukohta palju parem kaitsta on. Esiteks oli arvata, et politilise vastasrinna ägedus seks ajaks jahtub, ja et teiseks uus seadus vaheajal maksma pandakse ja sellejuures oma otstarbekohasuse ja tarviduse eest ikka kõneleb.

29.08.1911

Seotud lood
    28.08.2015 31.08.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto