Sisukord
Arvamus
Postimees
29.08.2015
Eesti Lennusadamas saab tutvuda poolusevallutamisega Palju õnne Mälumäng Horoskoop Dilbert Oki suunised Male Tagakülg Sotsid otsustavad valitsuse saatuse Putini-meelse kanali toimetaja õpetab ETV+ tegijaid Kruuse kutsub tagasi kõik Vireeni nõukogu liikmed Eesti lühiuudised Ministeerium tellib Hiiumaa praamiliinile veel lisareise Vene meedia: Putin tühistas kurjategijate vahetamise lepingu Eestiga Kiil tegi praamiostust endale kuldkala Altkäemaksu anti sadama töömesilaste huvides Majandus Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Välismaa Välismaa lühiuudised: 29.08.2015 Kesk-Venemaal algab suurõppus Arvamus Tagasivaade: Riigikaitse Akadeemia algus Juhtkiri: oodatud hääl mõistlikus arvamusvahetuses Karin Kangro: Ossinovski «oleksid» Kergejõustiku päästeingel Oki suunised Poliitika ennekõike Ahvatluste äri Päeva Karikatuur Kai-Mai Olbri: tolmuimejad, kuldsed staarid Postimees 1911. aastal: sisemine politika uue hooaja lävel Sport Spordi lühiuudised Uibo: õnneks on kümnevõistlusel teine päev Kergejõustiku päästeingel Pekingi kergejõustiku MMi eripärad Eesti pole EMiks veel päris valmis Koondisele piisab Riias ühest treeningukorrast Klavan ja Zenjov taas koos põhiturniiril Tarbija Õnnelik inimene on rahul iseenda ja maailmaga Arter Horoskoop Arter soovitab Kõik on võimalik Täiendust parfüümikaardile Oma on parem Suvesupp Tchaikovsky moodi Toidublogi: tagurpidi ploomikook Lendav arhitekt Andrus Kõresaar Maa tuleb katta netiga Uues sarjas kohtub paar alles altari ees Sügist oodates: tervitame punaveine Modernsed noodid Estonia spaahotelli restoranis Hoidistamise kuldajaks Margus Karu: inimesed on olemuselt head Heategevus uues kuues Beaujolais' künkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: oodatud hääl mõistlikus arvamusvahetuses

2 min lugemist

Ületuleval pühapäeval leiab Tallinnas Vabaduse väljakul aset ettevõtmine «Sõbralik Eesti», mille sihiks on tuua kokku ja kaudselt ka avalikku diskussiooni see tolerantne ja avatud osa eestlastest, kelle hääl on seni vast liiga vaikselt kostnud. See kodanikualgatusega sündinud ettevõtmine on loodetavasti miski, mis toob kohati ebaratsionaalseks paisunud pagulaspaanika kõrvale teise lähenemisviisi ja lisab diskussioonile oma noodi.

Tellijale Tellijale

Demokraatliku riigikorra juurde käib arvamusvabadus, olgu seisukohad sallivad või mitte. Nii see peabki jääma. Pigem on probleem selles, et seni on avalikus meediaruumis enam aktiivsena esil olnud sallimatus jätnud meist mulje kui ksenofoobsest rahvast. Ehkki seisukohti on ka teistsuguseid, on vähesed leidnud vajaliku olevat need välja öelda.

Pagulastega seotud temaatika on toonud mõne napi kuu jooksul kaasa reaktsioone, mis võivad seada Eesti riigina hapramasse seisu, kui me sooviks. Osa neist vastukajadest on mõistetavad juba üksnes meie endi mineviku tõttu, mis vaistlikult keelt ja kultuuri kaitsma ajendab, kuid suur osa neist on sündinud teadmatusest tingitud eelarvamuste ja eelarvamusi enda erakondlikes huvides kasutavate poliitikute abil. Selle tulemit näeb sotsiaalmeedias ja kommentaariumites, aga vaen ja sallimatus on jõudnud juba ka sealt välja, tänavale.

28.08.2015 31.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto