Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: oodatud hääl mõistlikus arvamusvahetuses

Ületuleval pühapäeval leiab Tallinnas Vabaduse väljakul aset ettevõtmine «Sõbralik Eesti», mille sihiks on tuua kokku ja kaudselt ka avalikku diskussiooni see tolerantne ja avatud osa eestlastest, kelle hääl on seni vast liiga vaikselt kostnud. See kodanikualgatusega sündinud ettevõtmine on loodetavasti miski, mis toob kohati ebaratsionaalseks paisunud pagulaspaanika kõrvale teise lähenemisviisi ja lisab diskussioonile oma noodi.

Tellijale Tellijale

Demokraatliku riigikorra juurde käib arvamusvabadus, olgu seisukohad sallivad või mitte. Nii see peabki jääma. Pigem on probleem selles, et seni on avalikus meediaruumis enam aktiivsena esil olnud sallimatus jätnud meist mulje kui ksenofoobsest rahvast. Ehkki seisukohti on ka teistsuguseid, on vähesed leidnud vajaliku olevat need välja öelda.

Pagulastega seotud temaatika on toonud mõne napi kuu jooksul kaasa reaktsioone, mis võivad seada Eesti riigina hapramasse seisu, kui me sooviks. Osa neist vastukajadest on mõistetavad juba üksnes meie endi mineviku tõttu, mis vaistlikult keelt ja kultuuri kaitsma ajendab, kuid suur osa neist on sündinud teadmatusest tingitud eelarvamuste ja eelarvamusi enda erakondlikes huvides kasutavate poliitikute abil. Selle tulemit näeb sotsiaalmeedias ja kommentaariumites, aga vaen ja sallimatus on jõudnud juba ka sealt välja, tänavale.

28.08.2015 31.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto