Sisukord
Äriuudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Levira liigub ringhäälingute juurest pilvedesse

6 min lugemist
Levira juhid riigi osaluse müüki ei pelga. Vasaakult juhatuse liige Indrek Lepp, tehnikadivisjoni juht Aivar Kender ja juhatuse liige Aare Siimon. FOTO: Jaanus Lensment

Kui räägitakse Levirast, kerkib paljudele tõenäoliselt esmalt silme ette teletorn ning vabalevi kanalid. Kuigi need on kolmekümnendatest aastatest tegutsenud ettevõtte ajalooline osa, on viimasel kümnendil Leviras palju muutunud ning praegu on nende teenuste spekter tunduvalt laiem. Kuna Levira osutab teenuseid enamasti ettevõttelt ettevõttele, jääb oluline osa selle firma tegemistest suurema tähelepanuta.

Tellijale

Ettevõte tegutseb kolmes valdkonnas: ringhäälingu-, meedia- ja pilveteenused. Kümme aastat tagasi moodustasid ringhäälinguteenused 95 protsenti Levirast. See tähendab, et ettevõte keskendus eelkõige televisiooni ja raadio leviteenustele, mis käivad läbi suurte telemastide. Praegu moodustavad ringhäälinguteenused vaid 50 protsenti ettevõttest ning ettevõte prognoosib, et järgmise viie aasta jooksul langeb nende osakaal 40 protsendini.

Levira edastab vabalevi programme ehk tasuta televisiooni, mis tähendab praegu kuut kanalit. Lisaks alustas ettevõte sel aastal Hübriid-TV teenusega, millega saab telerit internetivõrku ühendades lisaks pidevale teleprogrammile järelvaadata vabalevikanalite saateid. Peale selle edastab Levira Starmani Zuum TVd.

29.08.2015 01.09.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto