Sisukord
Kolumnistid
Postimees
31.08.2015
Eesti Palju õnne Mälumäng Male Dilbert Eestisse naasva pere lapsi ei tahetud kooli vastu võtta Horoskoop Liiklusrikkujat sõimanud politseinikud lasti lahti Pirital avati liikluseks kergliiklustunnel Muinastulede ööl süttisid Läänemere randades lõkked Tagakaas Aksjonov ei kinnita juttu Kohvri kokkuleppest FSBga Teinegi küsitlus kinnitab Reformierakonna kosumist Eesti lühiuudised Sotside tellitud uuring näitab toetust tulumaksu tõstmisele Sotsid otsivad Ossinovskile ministriportfelli Majandus Levira liigub ringhäälingute juurest pilvedesse Välismaa Välismaa lühiuudised Masha Gessen: aga muidugi peavad naabrid Venemaad kartma Kahe teraga mõõk: Ukraina muudab põhiseadust Arvamus Siim Kallas: Stanfordi lõpudiplom Tartust Juhtkiri: ebamugavus jätkub, poliitiline reaalsus samuti Postimees 1898. aastal: mida teha koolivõrguga? Rein Veidemann: Sapere aude! Henrik Roonemaa: moraalse häkkeri lahke käsi Kultuur Kultuuriuudiste veerg Turvaliselt maailma otsa Sport Killing: mehed olid häälestanud ennast kergemaks sõiduks Spordi lühiuudised Medalita jäänud Kanter: usk endasse pole kadunud Uibo ja Õiglane vaimustusid Eatoni rekordivõistlusest Liina Luik jooksis end Rio olümpiale Kristjan Kangur: edasiminek on toimunud Noorte võim ja kahanenud lootus Tarbija Lõhnaõli hindade vahel laiutavad suured käärid Tartu Mõis jagab väärikuse tunnet Kunstnik tõi põllumulla näitusesaali Mäda maapind neelas põdrapulli Parimad rulatajad näitavad oskuseid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: moraalse häkkeri lahke käsi

3 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Tatar / Postimees

Kõige ühiskondlikult vajaliku kõrval, mida see lekete ja avalikustamise kultuur on maailmale toonud, on suur osa sellest lihtsalt kuritegevus, kirjutab kolumnist Henrik Roonemaa.

Tellijale Tellijale

Wikileaks on paljastanud palju korruptsiooni ja väärtegusid, aga nende kõige kuulsamatest leketest saime peamiselt teada, et USA välispoliitika oli palju rohkem idealistlik, kui konspiratsiooniteoreetikud on arvanud, ning et USA välispoliitikaaparaat tegigi pigem seda, mida nad avalikult väitsid end tegevat. Mõned nende kaastöötajad teatud riikides maksid selle eest kardetavasti eluga.

Edward Snowden aitas paar aastat hiljem algatada tuleviku seisukohast äärmiselt vajaliku ja valusa debati interneti jälgimise ja meie kõigi sammude suurde andmebaasi salvestamise üle, aga mõned inimesed ei ole siiamaani suutnud lõpetada imestamist selle üle, et Snowdeni lekitatud dokumentide kohaselt tegelevad eri riikide luureasutused luuramisega.

29.08.2015 01.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto