Eestisse naasva pere lapsi ei tahetud kooli vastu võtta

Kiili gümnaasium FOTO: Raigo Pajula

Aastaid Soomes elanud perekond Loonurme sattus Eestisse tagasi kolimisel ootamatu takistuse ette: napilt enne õppeaasta algust anti neile märku, et kui vanemad end vallaelanikuks ei registreeri, ei pruugi laste koolisaamine võimalik olla.

Tellijale Tellijale

Aasta tagasi kajastas Postimees Natalja Loonurme pere vaidlust Kiili valla vee-ettevõttega, kes sulges nende kodus vee ja kanalisatsiooni ning nõudis suurt summat tehtud liitumise eest. Vaidluse ajaks kolis pere Soome. Praeguseks on kohtutee lõppenud, perekond sai ettevõttelt hüvitist ja vee oma Kiili vallas asuvasse majja sisse. «Nüüd oleme kolimas tagasi Eestisse, kuid algamas uus saaga ehk «Kiili valla kättemaks»,» ütles Natalja Loonurme.

Nimelt uuris perekond juba juunis Kiili gümnaasiumi direktorilt, kes on ühtlasi ka Kiili vallavolikogu esimees, kas lapsed koolis koha saaksid. «Ta võttis laste dokumendid vastu, seletas viisakalt ja pakkus, et kohtume enne kooli algust augusti viimasel nädalal, seekord juba õppealajuhataja ja klassiõpetajatega, et me saaksime kogu vajaliku info kätte.»

29.08.2015 01.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto