Sisukord
Tartu
Postimees
01.09.2015
Eesti Dilbert Palju õnne Male Mälumäng Tagakaas Horoskoop Seli: Uurige ka Eesti Energiat ja Estonian Airi Vireeni nõukogu liige: vastutuse peaks võtma ka VTA Eesti lühiuudised Peipsiveerel valmib tilluke õigeusu kirik Palo kaalub poliitikast lahkumist Jaak Aaviksoo kuulutati pidulikult TTÜ rektoriks Saue kooliaasta algab keldris Majandus Ameti meelemuutus võib enamiku bussiliine välja suretada Majanduse lühiuudised Ametnik: mina idee autorit ei tea Passiivse konto omanikud hakkavad SEB-le kuutasu maksma Välismaa Välismaa lühiuudised Islandlase kampaania tegi pastakaid müüvast Süüria üksikisast rikka mehe Windows 10 – praktilised nipid ja trikid Immigrandid on Rootsiga rahul: lahke rahvas ja sõbralikud inimesed Ametnik: Rootsi poliitikud ei oska olukorda selgitada Kas Rootsi politsei kardab immigrante? Arvamus Evelyn Kaldoja: jääme kaineks Hardo Pajula: õpetlaste hämaras Postimees 1935. aastal: lõbustuskohad jäid kitsaks – näituse- ja laulupeoöö Juhtkiri: rohkem palka, aga ka usaldust õpetaja vastu Mart Kalm: Exceliga Kohtla-Järvel Laine Randjärv: usaldada või mitte usaldada, selles on küsimus Sport Rahulolev Pehrsson: saan kasutada heas vormis olevaid mehi Spordi lühiuudised Serena Williams teeb naiste tennises suurt ajalugu Eestlased Pekingi MMil – normaalne tase, kuid nappis eneseületusi Priit Pullerits: trikid kodumaaga Tartu Õppeaasta algus tõi fotoharuldused taas seinale Midagi helget lapsepõlvest Seeneaeg algab kahe nädala pärast Lõpetamata teetööd keerutavad liiklust Priit Pullerits: trikid kodumaaga Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Midagi helget lapsepõlvest

2 min lugemist
Näituse ühes nurgas on lähestikku Lüüdia Vallimäe-Margi illustratsioonid Juhan Kunderi muinasjutule «Suur Peeter ja Väike Peeter» (kolm vasakpoolset; akvarell, värvipliiats, 1962) ning usbeki muinasjutule «Kolm arbuusiseemet» (akvarell, 1969). FOTO: Kalev Saar

Tartu linnamuuseumis avatud väljapanekut Lüüdia Vallimäe-Margi loomingust ja raamatutest vaa­tama minna pole seekord põhjust ainult kunstihuvilistel, sest välja­panekust saab kaasa midagi enamat kui puhas kunsti­nauding.

Tellijale

Näitus viib meid tagasi praeguste vanaemade ja vanaisade lapsepõlve, annab võimaluse vaadata ühekorraga nii lapse kui ka täiskasvanu silma läbi ning elustab muinasjuttude, raamatute ja nendega seotud mälestuste aja.

Välja on pandud Lüüdia Vallimäe-Margi pildid kaheteistkümnele lasteraamatule, sh «Kullaketrajad», «Tohiir ja Zuh­roo», «Lumeeit», «Midri­maa» ja «Poiss ja Kuu». Need kõik on aastatest 1959–1974. Pildid nende algupärases säras, trükivärvist rikkumata kujul.

31.08.2015 02.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto