Sisukord
Arvamus
Postimees
02.09.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Alkoholi plaanitakse hakata eraldi müüma Tagakülg Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Rohuküla lähistel võidi näha delfiine Madise muudaks nõukogudes osalemise korda Seened tõstsid Eesti teaduse parnassile Eesti lühiuudised Ossinovski pigem läheb valitsusse Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Mälumäng Eile algas uus kooliaasta Tallinna Sadama poliitiline raharing Esikas 2.09 Majandus Maanteeamet: ekspressliine soosiv ettepanek tuli bussifirmalt Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Majanduse lühiuudised Kappav palgakasv võib aeglustuma hakata Uus Eesti Raudtee juht: iga kauba nimel tuleb vaeva näha Välismaa Välismaa lühiuudised Arktika loomade valik: kohanduda või surra Miks Türgi on alustanud sõjalisi operatsioone PKK vastu? Erdoğan veeretab uutel valimistel täringut Arvamus Erkki Koort: põgenikud jagatud. Mis edasi? Martin Dišlis: kas EL kasvatab uued hambad? Juhtkiri: sadama rahaasjad vajavad süvenemist Ülle Rajasalu: Rail Balticu trassi valik ei sündinud kabinetivaikuses või erahuvile toetudes Mart Raudsaar: tappev Tartu Postimees 1933. aastal: kelm tüssas üliõpilasi Kultuur Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Intrigeeriv teatriaasta võib lüüa kaardid segi Sport Spordi lühiuudised Raske töö, tähtis ülesanne ja mungaelu melupealinnas Neljapaat kogub MMil hoogu Ats Kuldkepp: kes paneb Eesti korvpallikoondisele pingeid peale? Tippklubide masendav tsirkus Tarbija Silmahaigus, mis ohustab enim valgenahalisi naisi Haiglasse tuleks kaasa võtta vaid hädavajalik Tartu Katku peatab vaid sigade massiline küttimine Direktorit rõõmustavad jalgratas ja puud Tartu valis Holmi pargi taashoonestamise Uus piletisüsteem vajab harjumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülle Rajasalu: Rail Balticu trassi valik ei sündinud kabinetivaikuses või erahuvile toetudes

4 min lugemist
Ülle Rajasalu. FOTO: Arno Saar/Õhtuleht

Miks valiti Rail Balticu trassiks läänepoolne ja mitte idapoolne variant? Harju maavanem Ülle Rajasalu (Reformierakond) seletab: põhjuseks on otsem tee, vähem häiritud majapidamisi ja vähem kahjustatud loodust.

Tellijale Tellijale

Olemasoleva raudteevõrgustiku areng on Eestis jäänud lapsekingadesse ning ühendus Euroopa raudteevõrguga kahjuks üldse puudub. Euroopas ja kaugemalgi aina suureneb keskkonnasäästliku, mugava ja kiire raudtee osatähtsus inimeste igapäevatranspordis ja kaupade vedamisel. Seda  rõõmustavam on juulikuine maavanemate ja riigi esindajate ühisotsus kinnitada Rail Balticu trassi asukoht Eestis. See on suur samm, et hoogustada meie inimesi teenindava raudteevõrgu arengut ja tasapisi ka lapsekingadest väljakasvamist.

Arutelud Rail Balticu kiirraudteele sobivaima trassi ümber on keerelnud juba mitu aastat ning sama kaua on eksperdid ja planeerijad uurinud ja analüüsinud erinevate trassivariantide sobivust. Võin Rail Balticu juhtkomitee liikmena öelda, et ettevalmistustöid on tehtud põhjalikult ja kaalutletult ning ei saa öelda, et valik oleks olnud lihtne.

01.09.2015 03.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto