E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erdoğan veeretab uutel valimistel täringut

Evelyn Kaldoja
Erdoğan veeretab uutel valimistel täringut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Poiss pühapäeval Ankara Kzlay väljakul peetud meeleavalduselt Kurdistani Tööpartei terrori vastu.
Poiss pühapäeval Ankara Kzlay väljakul peetud meeleavalduselt Kurdistani Tööpartei terrori vastu. Foto: AFP/SCANPIX

Lastes 7. juunil parlamenti valinud Türgi rahval seda 1. novembril uuesti teha, mängivad president Tayyip Erdoğan ning viimased 13 aastat riiki valitsenud Õigluse ja Arengu Partei (AKP) õnnemängu, leiavad vaatlejad. Olulise kaardina selles mängus nähakse taas verisele kursile pööranud vastasseisu terroristliku Kurdistani Tööparteiga (PKK).

«Tema Majesteet on öelnud, et ta usub, et ennetähtaegsed valimised 1. novembril «puhastaksid 7. juuni tekitatud probleemid»,» iseloomustas oma eilses kirjutises ajalehe Hürriyet kolumnist Burak Bekdil, viidates olukorrale, kus pikalt ainuvõimu nautinud AKP kaotatud enamuse tõttu enam üksi valitseda ei saa, kuid ei nemad ega teised parlamenti pääsenud jõud koalitsiooni moodustada ei suutnud.

«Probleemid? Tema (ja tema Suurvisiiri) probleemid. 60 protsendil türklastest (ja kurdidest) pole mingit probleemi faktiga, et presidendi populaarsus kahanes 7. juunil 40 protsendile,» jätkas kolumnist. «Ta tahab uuesti täringut veeretada, sest tal pole midagi kaotada.»

Märksõnad
Tagasi üles