Sisukord
Sport
Postimees
02.09.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Alkoholi plaanitakse hakata eraldi müüma Tagakülg Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Rohuküla lähistel võidi näha delfiine Madise muudaks nõukogudes osalemise korda Seened tõstsid Eesti teaduse parnassile Eesti lühiuudised Ossinovski pigem läheb valitsusse Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Mälumäng Eile algas uus kooliaasta Tallinna Sadama poliitiline raharing Esikas 2.09 Majandus Maanteeamet: ekspressliine soosiv ettepanek tuli bussifirmalt Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Majanduse lühiuudised Kappav palgakasv võib aeglustuma hakata Uus Eesti Raudtee juht: iga kauba nimel tuleb vaeva näha Välismaa Välismaa lühiuudised Arktika loomade valik: kohanduda või surra Miks Türgi on alustanud sõjalisi operatsioone PKK vastu? Erdoğan veeretab uutel valimistel täringut Arvamus Erkki Koort: põgenikud jagatud. Mis edasi? Martin Dišlis: kas EL kasvatab uued hambad? Juhtkiri: sadama rahaasjad vajavad süvenemist Ülle Rajasalu: Rail Balticu trassi valik ei sündinud kabinetivaikuses või erahuvile toetudes Mart Raudsaar: tappev Tartu Postimees 1933. aastal: kelm tüssas üliõpilasi Kultuur Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Intrigeeriv teatriaasta võib lüüa kaardid segi Sport Spordi lühiuudised Raske töö, tähtis ülesanne ja mungaelu melupealinnas Neljapaat kogub MMil hoogu Ats Kuldkepp: kes paneb Eesti korvpallikoondisele pingeid peale? Tippklubide masendav tsirkus Tarbija Silmahaigus, mis ohustab enim valgenahalisi naisi Haiglasse tuleks kaasa võtta vaid hädavajalik Tartu Katku peatab vaid sigade massiline küttimine Direktorit rõõmustavad jalgratas ja puud Tartu valis Holmi pargi taashoonestamise Uus piletisüsteem vajab harjumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raske töö, tähtis ülesanne ja mungaelu melupealinnas

3 min lugemist
Maadluse MMiks valmistuv Heiki Nabi vaatab kella, millal on õige aeg esmapilgul üpris kurnav seljastaatika harjutus lõpetada. Vägilase seljal on 30 kilo, jalgadel veel samapalju. Reis Las Vegasesse on nii pikk, et kella põrnitsemisest pole pääsu ka lennukis. FOTO: Tairo Lutter

Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi on alates 2012. aastast tiitlivõistlustelt igal hooajal Eestile medali toonud. Uuel nädalal Las Vegases algaval MMil on aga kõige tähtsam kuue sekka tulek, mis tagab Rio de Janeiro olümpiapääsme. Nii on sellel korral latt pisut madalam, aga panused hoopis suuremad kui tavaliselt.

Tellijale Tellijale

30-aastane Nabi mäletab väga hästi, mis tunne on olümpiale saada tagaukse ehk viimase kvalifikatsiooniturniiri kaudu. Enne 2012. aasta Londoni olümpiat nii läks, aga toona lõppes kõik õnnelikult – Nabi napsas kahe viimase seas Londonisse pääsenuna hoopis eeldatavate favoriitide ees hõbeda. Seekord on kindlam siiski asjad juba sügise hakul, mitte järgmisel kevadel selgeks teha.

«Iga MMile minev sportlane mõtleb, et parem oleks kohe koht ära kindlustada. Mure on murtud ja saab hakata olümpiamängudele mõtlema. Aga lihtne pole kellelgi – olümpiale pääseb kokku ainult 20 meest, seda on maailma mõistes ikkagi vähe. Tase on tugev ka hilisematel kvalifikatsiooniturniiridel,» arutleb Nabi. Ometi on viimaste hooaegade stabiilsus näidanud, et pigem tuleb panustada Nabi edusse, mitte põrumisele.

Loomulikult on kõrge koha saavutamiseks vajalik ka hea vorm. Nabil paistab sellega kõik korras olevat. Eile oli ta Tallinna Ülikooli jõusaalis väge täis ja raskusi ei valmistanud ka 200-kilogrammise kangiga täisküki tegemine. «Väga kergelt tuli, seda poleks uskunudki,» tunnistab Nabi kehalise ettevalmistuse treener Aleksander Jairus ja lisab, et Nabi maksimum oleks praegu 220–230 kilo. Tiitlivõistluse eel ei saa loomulikult nii suurte raskustega riskida.

01.09.2015 03.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto