P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rohuküla lähistel võidi näha delfiine

Helen Mihelson
, reporter
Facebook
Comments

Rootsi purjeretkelt sihtkohta Läänemaale Rohuküla sadamasse naastes nägi jahil olnud viieliikmeline seltskond 26. augusti õhtul kella 18.30 ajal Eestis väga ebatavalist vaatepilti: jahi kõrval ilmusid nähtavale delfiinid, kes liuglesid aluse kõrval ja hüppasid veest välja.

Kui esmapilgul arvasid jahil olijad, et tegemist on hülgega, siis nüüdseks on nad veendunud, et tegemist oli siiski delfiiniga. «See on umbes sama hea, kui Põltsamaa taluniku viljapõllul jalutasid lõvid või sebrad, keegi ju ei usuks?» naljatles jahi omanik, maailma eri paigus seilanud Margus Saar. Peale tema oli jahil ka näiteks äsja purjekaga maakerale ringi peale teinud Imre Aljas.

Saare kirjelduse järgi tuli ühe uimelise järel peagi jahi kõrval nähtavale ka teine ning koos ujusid nad jahi ahtrisse umbes kahe meetri kaugusel nägijatest, siis aluse külgedele ja hüppasid veidi ka veest välja. «Nende näod ja uimed olid selgelt näha ja nad olid pikliku koonuga, mitte tömbi ninaga nagu pringlid,» rääkis ta. Delfiinide kere pikkus tundus silma järgi olevat 1,5–2 meetrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles