Sisukord
Arhiiv
Postimees
02.09.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Alkoholi plaanitakse hakata eraldi müüma Tagakülg Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Rohuküla lähistel võidi näha delfiine Madise muudaks nõukogudes osalemise korda Seened tõstsid Eesti teaduse parnassile Eesti lühiuudised Ossinovski pigem läheb valitsusse Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Mälumäng Eile algas uus kooliaasta Tallinna Sadama poliitiline raharing Esikas 2.09 Majandus Maanteeamet: ekspressliine soosiv ettepanek tuli bussifirmalt Atonenist Paloni ehk kuidas küpses suur altkäemaksuskandaal Majanduse lühiuudised Kappav palgakasv võib aeglustuma hakata Uus Eesti Raudtee juht: iga kauba nimel tuleb vaeva näha Välismaa Välismaa lühiuudised Arktika loomade valik: kohanduda või surra Miks Türgi on alustanud sõjalisi operatsioone PKK vastu? Erdoğan veeretab uutel valimistel täringut Arvamus Erkki Koort: põgenikud jagatud. Mis edasi? Martin Dišlis: kas EL kasvatab uued hambad? Juhtkiri: sadama rahaasjad vajavad süvenemist Ülle Rajasalu: Rail Balticu trassi valik ei sündinud kabinetivaikuses või erahuvile toetudes Mart Raudsaar: tappev Tartu Postimees 1933. aastal: kelm tüssas üliõpilasi Kultuur Soomlased esitavad Oscarile eestikeelse filmi Intrigeeriv teatriaasta võib lüüa kaardid segi Sport Spordi lühiuudised Raske töö, tähtis ülesanne ja mungaelu melupealinnas Neljapaat kogub MMil hoogu Ats Kuldkepp: kes paneb Eesti korvpallikoondisele pingeid peale? Tippklubide masendav tsirkus Tarbija Silmahaigus, mis ohustab enim valgenahalisi naisi Haiglasse tuleks kaasa võtta vaid hädavajalik Tartu Katku peatab vaid sigade massiline küttimine Direktorit rõõmustavad jalgratas ja puud Tartu valis Holmi pargi taashoonestamise Uus piletisüsteem vajab harjumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ats Kuldkepp: kes paneb Eesti korvpallikoondisele pingeid peale?

2 min lugemist
Ats Kuldkepp. FOTO: Sander Ilvest

Eesti ja kogu maailma spordi lahutamatu osa on võistlejatele lattide seadmine. Tavaliselt on sportlaste eesmärgid ja kõrvaltvaatajate ootused üsna sarnased. Kui tulemused jäävad näiteks ajakirjanike eeldatule alla, on sportlastel alati üks võimalustest meediat süüdistada.

Tellijale Tellijale

Tihti on see õigustatud. Pühapäeval lõppenud kergejõustiku MMi ajal tunnistas Venemaale naiste kõrgushüppe kulla toonud Maria Kutšina, et lülitas interneti negatiivsetest artiklitest hoidumiseks välja. Tema esines edukalt, aga kokkuvõttes jäi Venemaa medalitabelis alles üheksandaks, mis on nii suurele kergejõustikuriigile tohutu pettumus. «Tahaksin, et ajakirjanikud toetaksid meid raskel hetkel, mitte ei tambiks,» rääkis Kutšina pettunult ja lisas, et meedia pani koondisele liialt pingeid peale. Ilmselt oli seal tõetera sees.

Loodan, et Eesti korvpallikoondise mängijad, treenerid ja fännid järgmisel nädalal Riias sarnast juttu ei räägi. Teatavasti on koondise eesmärk pääseda laupäeval algaval EM-finaalturniiril kuueses alagrupis nelja hulka ehk kaheksandikfinaali. Peatreener Tiit Sokk on selle korduvalt välja öelnud. Ajakirjanikud ei saa koondisele otsest eesmärki panna, sest palliplatsile ei joosta ja mängijatele käske ei jagata. Seega on õigem rääkida ootustest.

Isiklikult ootan Eestilt ühte võitu. Ma ei tea ühtegi korvpallist kirjutavat või rääkivat ajakirjanikku, kes ootaks või nõuaks rohkemat. Edasipääs pole asjade loogiline käik, vaid eneseületus. Ma ei usu, et keegi sai eelnevat võtta pingete pealepanemisena. Ometi on sel suvel mõnede mängijate poolt meedia suunas kriitikanooli kostnud.

01.09.2015 03.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto