Sisukord
Arvamus
Postimees
03.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Allikmaa: suur ekraan ei kao kuskile Palju õnne Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas Pilt läheb teravamaks Eesti lühiuudised Tagakülg Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu Eesti lühiuudised Selgus superministeeriumi arhitektuurikonkursi võitja NASA valis eestlase foto päevapildiks 3. septembri esikülg Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus arutab transpordiettevõtete viimist ühe haldusettevõtte alla Eesti Energia lasi kümneid miljoneid eurosid korstnasse Välismaa Talibani uus juht proovib kindlustada oma võimu Välismaa lühiuudised Migrandid ei pääse Ungarist ei edasi ega tagasi Saksamaa seisab silmitsi vaid sellesse riiki tahtvate immigrantidega Arvamus Juhtkiri: Suure ekraani vastutus Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta Sirje Niitra: Jama jama otsa Mariel Gregor: vähem tölle ja rohkem tõelisi mehi Tallinna tänavatele! Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef? Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt Vahur Kersna: ETV püha sõda Päeva Karikatuur Sport Spordi lühid Staaride survele jäädi lõpuks alla Liit loodud, naised võetakse kampa, kuid puudu on raha On aeg Kontaveit teenis vägeva võiduga 120 200 dollarit Tarbija Kahjurite vastu saab võidelda koduste vahenditega Kutselise korstnapühkija kutsumisest pole enam pääsu Tartu Raadi linnak ootab ikka lahendust Otepää Tamme äris puhkes tüli Suusahullud viivad linlasi sohu Playtechi endised juhid lõid südalinna IT-keskuse Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef?

1 min lugemist

Siin on viimastel päevadel, eriti just ajakirjanikkude hulgas, elavaks kõneaineks küsimus, kes saab valitsuse pressechefiks, s.t. informatsiooniaparaadi juhiks. 

Siseminister Einbund, kellele aparaadi kujundamine ülesandeks tehtud, ütleb ainult niipalju, et ta vastavat isikut veel pole leidnud. Huvi pressechefi isiku vastu on seda suurem, et vahepeal selgus, missugused suured ülesanded temale langevad.

Tema jaoks loodi eriline ministriabi koht. Kuid teistest sarnastest läheb ta lahku sellepoolest, et pressechef võtab ka osa valitsuse koosolekuist, ta töötab käsikäes riigivanema k. t. ja peaministri asetäitjaga; ta võib ka esineda riigivanema ja valitsuse nimel. Peale muu on tema ülesandena ette nähtud riiklik propaganda. Sellega oleks tuleviku pressechef teadaandmise kõrval ka propagandistiks – kes mitte ainult ei informeeri valitsuse tegevusest, vaid valitsuse samme avalikkuse ees ka põhjendab ja kaitseb.

Kõneldakse väga mitmetest inimestest, keda arvatakse olevat pressechefi kandidaadid. Kes sellele kohale nimetatakse, see peab selguma lähemail päevil. Uut ametnikku ootavad igatahes väga mitmekesised ja rasked ülesanded. 3.09.1934

Seotud lood
02.09.2015 04.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto