Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Allikmaa: suur ekraan ei kao kuskile Palju õnne Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas Pilt läheb teravamaks Eesti lühiuudised Tagakülg Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu Eesti lühiuudised Selgus superministeeriumi arhitektuurikonkursi võitja NASA valis eestlase foto päevapildiks 3. septembri esikülg Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus arutab transpordiettevõtete viimist ühe haldusettevõtte alla Eesti Energia lasi kümneid miljoneid eurosid korstnasse Välismaa Talibani uus juht proovib kindlustada oma võimu Välismaa lühiuudised Migrandid ei pääse Ungarist ei edasi ega tagasi Saksamaa seisab silmitsi vaid sellesse riiki tahtvate immigrantidega Arvamus Juhtkiri: Suure ekraani vastutus Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta Sirje Niitra: Jama jama otsa Mariel Gregor: vähem tölle ja rohkem tõelisi mehi Tallinna tänavatele! Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef? Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt Vahur Kersna: ETV püha sõda Päeva Karikatuur Sport Spordi lühid Staaride survele jäädi lõpuks alla Liit loodud, naised võetakse kampa, kuid puudu on raha On aeg Kontaveit teenis vägeva võiduga 120 200 dollarit Tarbija Kahjurite vastu saab võidelda koduste vahenditega Kutselise korstnapühkija kutsumisest pole enam pääsu Tartu Raadi linnak ootab ikka lahendust Otepää Tamme äris puhkes tüli Suusahullud viivad linlasi sohu Playtechi endised juhid lõid südalinna IT-keskuse Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt

5 min lugemist
Majandusteadlane Raul Eamets FOTO: Margus Ansu

Öelda, et meie sotsiaalteadused ja ülikooliharidus on jama, on ilmne liialdus ning viitab pigem sellele, et autor üritab maailma näidata mustvalgetes toonides, kirjutab Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, vastates kolumnist Hardo Pajula üleeilses Postimehes ilmunud artiklile.

Tellijale Tellijale

Oma hiljutises Postimehe loos («Õpetlaste hämaras», PM 1.09) kirjutab Hardo Pajula sellest, et Eesti kõrgharidussüsteem ei kõlba mitte kuskile ja doktorikraadiga inimesi pole ühiskonnale vaja. Kasutades tema enda kalambuurikat sümbolismi, võiks öelda, et karu on meest tehtud koopast välja jäetud (aetud) ja nüüd laamendab ümberkaudses metsas ning elab oma pahameelt välja. Või siis, et viinamarjad on hapud.

Eesti oli üks esimesi ELi riike, kes suure õhinaga kõrghariduses Bologna süsteemi rakendas. Mitu vana Euroopa riiki võtab asja rahulikult ja kõrgharidus ei ole kõigis Euroopa riikides praegu sugugi ühetaoline.

02.09.2015 04.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto