E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas

err.ee
Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlase sõnul kutsub kiirabibrigaad vajaduse korral sündmuskohale arsti, kes saabub nagu kiirabibrigaadki kuni kümne minuti jooksul.
Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlase sõnul kutsub kiirabibrigaad vajaduse korral sündmuskohale arsti, kes saabub nagu kiirabibrigaadki kuni kümne minuti jooksul. Foto: Mihkel Maripuu

Tänavu aprillist on Tallinnas kiirabi väljakutsetele sõitnud õebrigaadid, kes on arstiga brigaadi appi kutsunud vaid vajaduse korral. Terviseamet on katseprojekti senise kuluga rahul ning nendib, et praegused kiirabibrigaadid, kuhu kuulub vähemalt üks tervishoiutöötaja, pole tulevikus enam otstarbekad.

Tallinna kiirabi teeninduspiirkonda kuulub üle poole miljoni inimese ja statistika näitab, et ühe päeva väljakutsetest vajab põhjalikumat arstiabi keskmiselt kaks kuni viis inimest. Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas kinnitas, et selliste näitajate juures toimib brigaad ootuspäraselt efektiivselt.

«Elupäästmisel on kindlasti oluline väga kiire vajalike tegevuste alustamine,» rääkis Adlas. Tema sõnul peaks näiteks südameseiskumise korral pärast hädaabiliinile helistamist kas helistaja ise või mõni teine lähedal olev inimene patsienti kohe elustama hakkama.

Tagasi üles