Sisukord
Arvamus
Postimees
03.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Allikmaa: suur ekraan ei kao kuskile Palju õnne Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas Pilt läheb teravamaks Eesti lühiuudised Tagakülg Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu Eesti lühiuudised Selgus superministeeriumi arhitektuurikonkursi võitja NASA valis eestlase foto päevapildiks 3. septembri esikülg Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus arutab transpordiettevõtete viimist ühe haldusettevõtte alla Eesti Energia lasi kümneid miljoneid eurosid korstnasse Välismaa Talibani uus juht proovib kindlustada oma võimu Välismaa lühiuudised Migrandid ei pääse Ungarist ei edasi ega tagasi Saksamaa seisab silmitsi vaid sellesse riiki tahtvate immigrantidega Arvamus Juhtkiri: Suure ekraani vastutus Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta Sirje Niitra: Jama jama otsa Mariel Gregor: vähem tölle ja rohkem tõelisi mehi Tallinna tänavatele! Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef? Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt Vahur Kersna: ETV püha sõda Päeva Karikatuur Sport Spordi lühid Staaride survele jäädi lõpuks alla Liit loodud, naised võetakse kampa, kuid puudu on raha On aeg Kontaveit teenis vägeva võiduga 120 200 dollarit Tarbija Kahjurite vastu saab võidelda koduste vahenditega Kutselise korstnapühkija kutsumisest pole enam pääsu Tartu Raadi linnak ootab ikka lahendust Otepää Tamme äris puhkes tüli Suusahullud viivad linlasi sohu Playtechi endised juhid lõid südalinna IT-keskuse Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta

2 min lugemist
Rahandusminister Sven Sester. FOTO: Liis Treimann

Majanduskriisidega seostub ütlus, et kriisi ei tohi raisku lasta, vaid seda tuleb kasutada tarvilike reformide tegemiseks. Süstemaatiliste altkäemaksude ilmsikstulek Tallinna Sadamas ei ole ohu märk ega sümptom. See on fikseeritud fiasko, mis tuletab meelde, et midagi tarvilikku on jäänud tegemata. Erkki Raasukese juhitud töörühma ettepanekud riigi äriühingute valitsemise parandamiseks tuleb viivitamata ellu rakendada.

Tellijale

Eri valdkondades tegutsevaid riigiasutusi on raske võrrelda, aga on ilmne, et prokuratuur ja kaitsepolitseiamet toimivad professionaalsemalt, kui valitsetakse mõningaid riigi äriühinguid. Riigi äriühingute pikka aega kehtinud valitsemise korraldus on ühemõtteliselt läbi kukkunud ja seda ei saa parandada vaid selle üllatunud osalisi uute vastu vahetades. Kapitaalremont tuleb ette võtta süsteemis endas.

Seda, millised muutused aitaksid riigi äriühinguid paremini valitseda, pole vaja nullist välja nuputama hakata. Juhan Parts, kes kutsus riigile selles küsimuses appi kunagise Swedbanki finantsjuhi Erkki Raasukese, tõstis selle küsimuse ka poliitilisse päevakorda. Raasukese juhitud töörühm tegi 2012. ja 2013. aastal kindlaks ja luges üles riigi äriühingute valitsemise puudused.

02.09.2015 04.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto