N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vahur Kersna: ETV püha sõda

Vahur Kersna
, ajakirjanik
Vahur Kersna: ETV püha sõda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vahur Kersna
Vahur Kersna Foto: ETV

Minu nooruspäevade ETV erines praegu meid toanurgas jõllitava kükloobi pakutavast... noh, ikka päris palju. Praegu on menüü oluliselt pikem, portsud suuremad, visuaalne pilt võrreldamatult atraktiivsem, professionaalsem ja kõik see kokku hulga palju igavam, kirjutab ajakirjanik Vahur Kersna.

Paljud mäletavad aega, kui saadetes alalõpmata midagi juhtus. Ühes loodi Rahvarinne, teises s...sid elevandid stuudiosse, kolmandas suri keset salvestust Karl Kalkun. Tänane telepilt on märksa steriilsem, formatiseerunud, etteaimatav, turvaliseks pudruks nämmutatud «toode».

Seriaalide võimutsemine näitab, kuidas reaalne tegelikkus kaotab ekraanil järjest rohkem ruumi toodetud tegelikkusele. Hambutust eeldava vaimse beebitoidu populaarsus kinnitab väikekodanliku tarbimisühiskonna massiivset kohalejõudmist. Päeval, kui «Tantsud tähtedega» sööstis orkaanina meie teletippu, jätsime lõplikult selja taha Eesti, kus kätest kinni lauldi pisarsilmi Kalevipoega koju.

Märksõnad
Tagasi üles