Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Allikmaa: suur ekraan ei kao kuskile Palju õnne Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas Pilt läheb teravamaks Eesti lühiuudised Tagakülg Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu Eesti lühiuudised Selgus superministeeriumi arhitektuurikonkursi võitja NASA valis eestlase foto päevapildiks 3. septembri esikülg Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus arutab transpordiettevõtete viimist ühe haldusettevõtte alla Eesti Energia lasi kümneid miljoneid eurosid korstnasse Välismaa Talibani uus juht proovib kindlustada oma võimu Välismaa lühiuudised Migrandid ei pääse Ungarist ei edasi ega tagasi Saksamaa seisab silmitsi vaid sellesse riiki tahtvate immigrantidega Arvamus Juhtkiri: Suure ekraani vastutus Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta Sirje Niitra: Jama jama otsa Mariel Gregor: vähem tölle ja rohkem tõelisi mehi Tallinna tänavatele! Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef? Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt Vahur Kersna: ETV püha sõda Päeva Karikatuur Sport Spordi lühid Staaride survele jäädi lõpuks alla Liit loodud, naised võetakse kampa, kuid puudu on raha On aeg Kontaveit teenis vägeva võiduga 120 200 dollarit Tarbija Kahjurite vastu saab võidelda koduste vahenditega Kutselise korstnapühkija kutsumisest pole enam pääsu Tartu Raadi linnak ootab ikka lahendust Otepää Tamme äris puhkes tüli Suusahullud viivad linlasi sohu Playtechi endised juhid lõid südalinna IT-keskuse Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu

2 min lugemist
Tallinna linnavalitsus. FOTO: Uwe Gnadenteich

Tallinna linnavalitsuse söökla trepile paigaldatava tõstuki lepingule on kehtestatud juurdepääsupiirang, sest see sisaldab ärisaladust ja salajast tehnoloogilist lahendust.

Tallinna linnakantselei sõlmis möödunud nädalal OÜga Hertsog Lift lepingu trepitõstuki paigaldamiseks ja otsustas selle kümneks aastaks salastada, st varustada märkega «ametkondlikuks kasutamiseks». Salastamist põhjendatakse avaliku teabe seaduse punktidega, millest võib järeldada, et lepingus olev info sisaldab ärisaladust ja salajast tehnoloogilist lahendust.

Tallinna linnakantselei kinnisvara korrashoiu osakonna juhataja Aleksander Korolkov ei osanud telefonitsi esiti öelda, miks leping salastati, ent märkis, et riigihanget selles küsimuses ei tehtud ja võeti pakkumused.

Riigihanget ei pea tegema, kui soetatava asja või teenuse maksumus on alla 40 000 euro, ehitustööde hankelepingu ja kontsessiooni korral alla 250 000 euro.

Lepinguid võib salastada siis, kui ettevõte ise omal algatusel märgib, millist teavet ta loeb ärisaladuseks. On ka teine võimalus. Kui ettevõtja ise ei väljenda, et tegu on ärisaladusega, siis võib seda teha ka asutus, eeldusel, et ärisaladuse sisaldumine dokumendis on täiesti ilmne.

Trepitõstuki paigaldamine on ainult väike osa kavandatud ehitustöödest, mille käigus tehakse majas ümberehitusi ja paigaldatakse invaliftid.

«Siin tuleb lahutada kaks asja: üks on see suur projekt ja teine on üks väike trepitõstuk, mis viib maja sööklasse,» selgitas OÜ Hertsog Lift projektijuht Tõnu Kõiv. «See on selline platvormtõstuk, mis viib ratastooliga inimest ühelt tasandilt teisele.»

«Suurem projekt tehti vastavalt seadustele hankega ja selle võitis minule teadaolevalt peatöövõtjana AS Restor. Seal on ehitusosa väga mahukas, lift on ainult üks osa sellest ja meie seda ei ehita,» lisas Kõiv.

Pakkumisi oli ettevõtetel aega teha kuni 25. augustini ja hanketeatest selgub, et tööde maksumuseks hinnati ligikaudu 120 000 eurot. Haldusosakonna juhataja Korolkovi sõnul on ehitaja ja lifti paigaldaja juba teada, ent lepingu saab sõlmida alles 9. septembril, kuna praegu on veel vaidlustusaeg.

Seotud lood
02.09.2015 04.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto