N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu

Jonatan Karjus
, reporter
Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna linnavalitsus.
Tallinna linnavalitsus. Foto: Uwe Gnadenteich

Tallinna linnavalitsuse söökla trepile paigaldatava tõstuki lepingule on kehtestatud juurdepääsupiirang, sest see sisaldab ärisaladust ja salajast tehnoloogilist lahendust.

Tallinna linnakantselei sõlmis möödunud nädalal OÜga Hertsog Lift lepingu trepitõstuki paigaldamiseks ja otsustas selle kümneks aastaks salastada, st varustada märkega «ametkondlikuks kasutamiseks». Salastamist põhjendatakse avaliku teabe seaduse punktidega, millest võib järeldada, et lepingus olev info sisaldab ärisaladust ja salajast tehnoloogilist lahendust.

Tallinna linnakantselei kinnisvara korrashoiu osakonna juhataja Aleksander Korolkov ei osanud telefonitsi esiti öelda, miks leping salastati, ent märkis, et riigihanget selles küsimuses ei tehtud ja võeti pakkumused.

Riigihanget ei pea tegema, kui soetatava asja või teenuse maksumus on alla 40 000 euro, ehitustööde hankelepingu ja kontsessiooni korral alla 250 000 euro.

Lepinguid võib salastada siis, kui ettevõte ise omal algatusel märgib, millist teavet ta loeb ärisaladuseks. On ka teine võimalus. Kui ettevõtja ise ei väljenda, et tegu on ärisaladusega, siis võib seda teha ka asutus, eeldusel, et ärisaladuse sisaldumine dokumendis on täiesti ilmne.

Trepitõstuki paigaldamine on ainult väike osa kavandatud ehitustöödest, mille käigus tehakse majas ümberehitusi ja paigaldatakse invaliftid.

«Siin tuleb lahutada kaks asja: üks on see suur projekt ja teine on üks väike trepitõstuk, mis viib maja sööklasse,» selgitas OÜ Hertsog Lift projektijuht Tõnu Kõiv. «See on selline platvormtõstuk, mis viib ratastooliga inimest ühelt tasandilt teisele.»

«Suurem projekt tehti vastavalt seadustele hankega ja selle võitis minule teadaolevalt peatöövõtjana AS Restor. Seal on ehitusosa väga mahukas, lift on ainult üks osa sellest ja meie seda ei ehita,» lisas Kõiv.

Pakkumisi oli ettevõtetel aega teha kuni 25. augustini ja hanketeatest selgub, et tööde maksumuseks hinnati ligikaudu 120 000 eurot. Haldusosakonna juhataja Korolkovi sõnul on ehitaja ja lifti paigaldaja juba teada, ent lepingu saab sõlmida alles 9. septembril, kuna praegu on veel vaidlustusaeg.

Märksõnad
Tagasi üles