Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Allikmaa: suur ekraan ei kao kuskile Palju õnne Terviseameti arvates pole arstiga kiirabi otstarbekas Pilt läheb teravamaks Eesti lühiuudised Tagakülg Linnakantselei salastas trepitõstuki lepingu Eesti lühiuudised Selgus superministeeriumi arhitektuurikonkursi võitja NASA valis eestlase foto päevapildiks 3. septembri esikülg Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus arutab transpordiettevõtete viimist ühe haldusettevõtte alla Eesti Energia lasi kümneid miljoneid eurosid korstnasse Välismaa Talibani uus juht proovib kindlustada oma võimu Välismaa lühiuudised Migrandid ei pääse Ungarist ei edasi ega tagasi Saksamaa seisab silmitsi vaid sellesse riiki tahtvate immigrantidega Arvamus Juhtkiri: Suure ekraani vastutus Sven Sester: riigifirmade juhtimist tuleb kardinaalselt muuta Sirje Niitra: Jama jama otsa Mariel Gregor: vähem tölle ja rohkem tõelisi mehi Tallinna tänavatele! Postimees 1934. aastal: kellest saab valitsuse pressechef? Raul Eamets: Pajula lahmib nagu tavaliselt Vahur Kersna: ETV püha sõda Päeva Karikatuur Sport Spordi lühid Staaride survele jäädi lõpuks alla Liit loodud, naised võetakse kampa, kuid puudu on raha On aeg Kontaveit teenis vägeva võiduga 120 200 dollarit Tarbija Kahjurite vastu saab võidelda koduste vahenditega Kutselise korstnapühkija kutsumisest pole enam pääsu Tartu Raadi linnak ootab ikka lahendust Otepää Tamme äris puhkes tüli Suusahullud viivad linlasi sohu Playtechi endised juhid lõid südalinna IT-keskuse Maastikuvaateis ilmneb tundlik värvimeel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suusahullud viivad linlasi sohu

2 min lugemist
Vahur Teppan käis suvel kõik matkarajad läbi ning on valmis pühapäeval teekonna rappa taas ette võtma. Myllylä rabamatk ootab ees pühapäeval, 6. septembril Laeva rabas. FOTO: Kristjan Teedema

Sellel pühapäeval alustavad MTÜ Suusahullud ja Suusaakadeemia tartlastele tasuta soo- ja metsamatkade korraldamist. Kuigi esmalt võib tekkida mõte, et osalemiseks on vaja suusatamisoskust, siis nii see siiski pole.

Matkale minnes peab riietuma vaid sportlikult ning soovitatav on kaasa võtta käimiskepid.

Rabas sumpamine kujutab endast aga pigem üritust, mis kuulub seiklus- ja ekstreemspordi alla ning selle eesmärk on arendada vastupidavusvõimet, mis kulub ära nii suusatajale, jooksjale kui ka tervisesportlasele.

Idee liikmetelt

«Kui inimesed soovivad teada, milline see rada saab olema, siis võib seda võrrelda pika jõhvikal- või seenelkäigu ringiga, kuid ilma seeni ja jõhvikaid korjamata,» rääkis MTÜ Suusahullud üks treenereid ja matka korraldajaid Vahur Teppan.

MTÜ Suusahullud tegevjuht Jaak Teppan rääkis, et idee korraldada linnarahvale matku tuli liikmetelt, kelle initsiatiivil on Suusahullud viimased kolm aastat soomatku korraldanud.

Tegevjuht ütles, et matkade korraldamine on ühelt poolt mittetulundusühingu tegevuse tutvustamine, teisalt soovitakse pakkuda tavapärasest linnakeskkonnast väljas teistmoodi treeninguvõimalust.

Esimene rada viib osalejad Laeva valda Myllylä rabamatkale. Vahur Teppan ütles, et matk on nimetatud Soome suusalegendi Mika Myllylä järgi ning on tema auks, kuna suusataja käis rabas jooksmas, et end treeninguks ette valmistada, ning tegi põlvini soos trenni.

Matk kestab ligikaudu kolm tundi ning igal matkal jagunetakse kiiremasse ja aeglasemasse rühma. Jaak Teppan ütles, et kiirem rühm saab paraja koormuse, kuid teise rühma tempo on jõukohane kõigile.

Matku jätkatakse ka talvel

Matkasihtkohad vahelduvad sügavatest soodest tihedate metsadeni ehk need pole jalutuskäigud kuskil maanteeservas. Praegu on täpsem plaan ja kohad paika pandud oktoobri lõpuni, kuid matku jätkatakse novembris ja ka talvel. Jaak Teppan ütles, et osalemiseks võib pühapäeval tulla otse Tartu laululava juurde või ka MTÜ Suusahulludega ühendust võtta.  

MTÜ Suusahullud alustas septembris 10. hooaega. Kuigi mittetulundusühingu nimi viitab suusatamisele, teevad klubi liikmed trenni aasta läbi. Suusahullude treeninguplaani kuulub ka rullsuusatamine, matkamine, pallimängud, jõutreeningud, jooksuvõistlused ja ühised rattasõidud.

Kas teate?

MTÜ Suusahullud matkad

• Esimene Myllylä rabamatk pühapäeval, 6. septembril Laeva rabas.

• Kogunemine kell 9.30 Tartu laululava juures.

• Matk kestab ligi kolm tundi.

• Lisainfo: suusahullud.ee

Seotud lood
02.09.2015 04.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto