Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Argo Ideon: värskema näoga #etvfoorum

1 min lugemist
ETV "Foorum" sai uue stuuidokujunduse ja vaatajate säutsud. FOTO: Kaader saatest

Eesti teledebatisaadete lipulaev «Foorum» alustas kolmapäeval järjekordset hooaega uue värvikatte ja kujundusega, ning mitte ainult. Kaks nähtavat uuendust peaks tooma senisesse tardunud formaati elavust ja dünaamikat, mis võib-olla ei kõneta küll ühtviisi kõiki vaatajaid, ent siiski lööb selle üsnagi kaua seisnud vee veidike liikuma.

Põhiline on ju sama: stuudios on neli poliitikut või muidu tähtsat asjaosalist, kes saatejuhi suunamisel väitlevad. Lisaks on nüüd kõrvallauas kaks kommentaatorit eksperdi rollis, nende kommentaar võtab paar korda saate jooksul hoo maha ning annab teemale veidi teistsuguse vaatepunkti. Lisandunud on ka jooksev vaatajakommentaar Twitterist sildi «#etvfoorum» abil – seda nägime juba valimisdebattides ning «Foorum» on täiesti loogiline koht sellega jätkata. Sõnumid ei ilmu ekraanile otse, vaid läbi eelvaliku.

Esimese saate järgi otsustades on uuendused ka õnnestunud. Muidugi võib mõnes tulevikus eetrisse tulevas saates, kus osalised ja teema vähem päevakajalised, olla auditooriumist säutsujaid valida vähem, aga see päev, see mure. Igatahes lisab säutsude lugemine saatele uue konksu, millega vaatajat teleri juures hoida. Paratamatult on iga väitlussaate jutu käigus mõni igavam moment ning säutsude abil saab neist hetkedest üle.

Kolmapäevase «Foorumi» tegi selles mõttes ära Eesti poliitikadebattide kuldvara Kadri Simson, kes sai ekspertide kommentaariaega ära kasutades ka ise säutsuga käe valgeks. Olgu see ajaloo jaoks siinkohal ka ära toodud: «Kõigile, kes rohkem vaidlust ootavad – nüüd on uued ajad, otsitakse ühisosa :) vähemalt oma paremal ja vasakul käel otsin.»

Säutsuja Alari Rammo leidis, et «Foorumi» uuest stuudiokujundusest on puudu vaid suled ja baar, ning võib-olla näibki see veidike kabareelik. Saatekülaliste lauakesed toetuvad näiteks mingile põrsapeaga sarnanevale konstruktsioonile, aga lõpuks ei peagi kõik ka nii tõsine olema, sest teemad ja jutt on seda «Foorumis» enamjaolt nagunii.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto