Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1922. aastal: lapsed ei ole Kalevipojast palju midagi kuulnud

1 min lugemist

Viimastel eksamitel Tartu keskkoolidesse oli tung õige suur ja kuigi mõnes koolis algkooli lõpetanuile vastavaid kõrvalklasse avati, ei suudetud siiski paljuid soovijaid rahuldada ning palju lapsi pidi ukse taha jääma.

Peab tähendama, et ettevalmistus paljudes algkoolides keskkooli tasapinnale veel sugugi ei vasta ja kuigi meil ühtluskooli põhimõte läbiviidud on, ei ole seda tegelikult teostatud.

Seaduse järele peab neid, kes algkooli 6. klassi on lõpetanud keskkooli 1. klassi (7. õppeaasta ehk 4. keskkooli põhiklass) tunnistuse järele vastu võtma eksamita. Võistluseksamil tuli aga ilmsiks, et laste teadmised programmi nõuetele ei vasta. Puudulikkust tuleb ette Eesti keeles, teistest keeltest kõnelemata, loodusteaduses, ajaloos ja isegi matemaatikas. Algkooli lõpetanu peab Eesti keelt laitmata kirjutama. Kuid emakeeles tehakse veel õige raskeid vigu isegi nende poolt, kes 7. kl. on lõpetanud ja mõned neist ei ole Kalevipojast palju midagi kuulnud. Suurem puudus valitseb paljudes maakoolides. Kuid leidub siiski juba häid koole, kus hoolega tööd on tehtud.

Igatahes tuleb programmi miinimumi nõudeid hoolega täita, et ühtluskooli põhimõtted ellu viia.

04.09.1922

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto