Sisukord
Välismaa
Tänane leht

EL valmistub uueks pagulaste jagamise vaidluseks

2 min lugemist
Eile Brüsselis Euroopa Komisjoni presidend Jean-Claude Junckeriga (paremal) kohtunud Ungari peaminister Viktor Orbán teatas päeva lõpus pressikonverentsil, et pagulased on Saksamaa, mitte Euroopa probleem. FOTO: Virginia Mayo/AP/Scanpix

Saksamaa ja Prantsusmaa on jõudnud ühele nõule, et ELis tuleks kehtestada riikidele siduvad pagulaskvoodid, teatas eile Saksa liidukantsler Angela Merkel.

Tellijale Tellijale

«Täna hommikul rääkisin ma Prantsusmaa presidendiga ning Prantsuse-Saksa positsioon, mis edastatakse ELi institutsioonidele, on see, et me oleme ühel meelel selles, et ELis koorma jagamiseks läheb vaja siduvaid kvoote,» ütles Merkel. «See on solidaarsuse põhimõte.»

Kolmanda Kesk-Euroopa suurriigi Poola peaminister Ewa Kopacz deklareeris samas, et kuigi sõja eest pagejaid peab aitama, on Varssavi kindlalt kohustuslike kvootide vastu. «Lahendused, mis ei võta arvesse konkreetse riigi võimeid, võivad osutuda täiesti kontraproduktiivseks. Sestap oleme meie igasuguste automaatsete kvootide vastu, kuid valmis kõnelema meie vabatahtlikust tegevusest,» teatas ta.

03.09.2015 05.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto