Sisukord
AK
Postimees
05.09.2015
Eesti Pettunud Palo Mälumäng Lipsustatud sahkerdaja Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 3000 eurot tõi kriminaaluurimise Valge kaunitar kohaneb uue elupaigaga Tagakülg Ämari baasi väisasid USA superhävitajad Eesti suudaks vastu võtta veel 200 põgenikku Eesti lühiuudised lk 4 Bussiturg pääseb vapustusest Välismaa Välismaa lühiuudised Sümboliks surnud Sõjad toodavad miljoneid hariduseta inimesi Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: ETV sai 40 Postimees 1926. aastal: kollane ajakirjandus kohtulaua ees Pettunud Palo Lauri Vahtre essee: lootusrikka tuleviku lävel Sümboliks surnud Uus esireket Päeva Karikatuur Lipsustatud sahkerdaja Ene Pajula: mammi haldusreformi tuultes Aivar Reinap: müüme valitsuse ka maha? Merit Kopli: 90 lehekülge Postimeest Kultuur Arvustus: Ühe kõrgresolutsiooni hiilgus ja viletsus Nädala plaat. Neosouli viiskümmend varjundit Inimene, maailm ja koju kutsuv muusika Viimase 40 aasta parim džässplaat (?) Ikka ilus Aja auk. Mis juhtus, preili Simone? Tähti üheks õhtuks Mida arvab Postimehe žürii filmist «Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan»? Arvustus: Karu lammutab lahti Arvustus: Suurepärase seriaali aines Sport Spordi lühiuudised Uus esireket Täna algab – kõik on rivis, värinaid pole tunda Tšehhi — osaliselt tundmatu suurus Eesti korvpall seljatas EMi reeglid Eriline kolmapäev ja tippvormis jalgpallurid Margus Hunt läheb saatusega silmitsi Tallinn 3000 eurot tõi kriminaaluurimise Tarbija Tänapäeva õpetaja tööpõld laieneb AK Lauri Vahtre essee: lootusrikka tuleviku lävel Arvustus: Ühe kõrgresolutsiooni hiilgus ja viletsus Arvustus: Ilmsi ja ulmsi Nädala plaat. Neosouli viiskümmend varjundit Inimene, maailm ja koju kutsuv muusika Viimase 40 aasta parim džässplaat (?) Ikka ilus Tähti üheks õhtuks Ossinovski omast võttest selili Aja auk. Mis juhtus, preili Simone? Mida arvab Postimehe žürii filmist «Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan»? Arter Midagi otse elust Õudukate hirmus jälg Roman Baskin: me elame kähkukate ajastul Marko Reikop: kõige õnnelikum aeg aastas Pasunad hüüavad – lahingusse! Näitleja Nikooli pilvitu taevas «Pilvede all» Euroopa oma Hillary Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ossinovski omast võttest selili

7 min lugemist
Postimehe valimisväitlus Kanal 2 stuudios. Jevgeni Ossinovski. FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Sotside mäss Reformierakonna vastu näib selleks korraks läbi olevat. Kui veel otsekohesemalt öelda, siis võib Jevgeni Ossinovski – juba teise – vastuhaku oravatele erinevalt eelmisest nurjunuks lugeda. Ossinovski on kaevanud nii enda kui ka oma erakonna sügavasse auku. Mõlema poliitiline positsioon võrreldes suve hakuga on vaieldamatult kehvem. Sotsiaaldemokraatlik Erakond peab nüüd mõnda aega kosuma.

Tellijale

Juba eelmises valitsuses oli Ossinovski üks käredamaid sotsiaaldemokraate, kes lootis areenile astudes Reformierakonna jõupositsiooni väärata. Kindlasti oli ta üks nendest, kes aprillis 2014 Taavi Rõivase valitsusesse minnes arvestas, et sotsid suudavad aastaga piisavalt ära teha, et 2015. aasta valimistel loorbereid lõigata ning pärast valimisi koos Keskerakonnaga lõpuks Eesti vasakule pöörata. Plaan oli ilus ning vastu 2014. aasta suve näisid paljud arvamusküsitlused seda unistust kinnitavat.

Kui sügisel leidis aset üks tagantjärele vaadates võrdlemisi tavaline avalik sõnelus Jevgeni Ossinovski ja Jürgen Ligi vahel ning selle tagajärjel oli üks Eesti paksema nahaga poliitikuid ootamatult sunnitud tagasi astuma, võis tõesti arvata, et Reformierakonna kindlusesse hakkab tekkima mõra. Jevgeni Ossinovski kuraas andis selgroo kogu Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale (SDE). Suudaks nüüd vaid valimised võita, saaks SDE lõpuks tõusta Eesti poliitika etteotsa.

04.09.2015 07.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto