Sisukord
Arvamus
Postimees

Marti Aavik: EKRE paljastab oma nägu

2 min lugemist
Marti Aavik FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Kui EKRE juhid ei mõista ühemõtteliselt hukka isegi Vao pagulaskeskuse süütamist, on see viimane paljastav piisk karikas. Samamoodi enda olemust paljastavalt käitus Edgar Savisaar pronksööde ajal, jättes kasutamata oma autoriteedi selleks, et linnas märatsevaid vandaale korrale kutsuda. Jah, me ei tea veel, kes ja mis motiividel selle teo toime pani. Igasuguseid hüpoteese võib esitada.

Tellijale Tellijale

 Muidugi kannab otseselt vastutust ja saab karistada ikkagi teo toimepanija. Aga see, et praegu pole kõik asjaolud teada, ei välista põhimõttelist hukkamõistu inimeste ründamisele mis tahes grupitunnuste alusel ja ka omakohtule. Mart ja Martin Helme ning teised kõvahäälsed peaksid välja tulema ja selgelt ütlema: niisuguseid asju ei tohi teha, siit läheb piir! Selle asemel kuulsime Martin Helme suust igasuguseid «agasid». Need «agad» ütlevad ju, et sedalaadi vägivald justkui oleks mingitel tingimustel õigustatud. Need julgustavad kurjategijaid ja vandaale.

Need osutavad, et Martin Helme kas ei saa aru oma rollist poliitiku ja tooniandjana või valib sarnaselt Savisaarega küüniliselt märatsejate poole, kartes korralekutsumisega kaotada nende hääli – minu valijad, las põletavad, kui tahavad. Mõlemad variandid ütlevad midagi väga halba nii käituja vastutustunde kui ka härrasmehelikkuse kohta.

03.09.2015 05.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto