Sisukord
Kodu
Postimees
17.09.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pauluse jõugu liige kohtles hooldajat kui orja Eesti lühiuudised lk 4 Tagakülg Tallinna Sadama kriminaalasja kõik kaheksa kahtlusalust on selgunud Kättemaksuhimuline saatan lavastas firmajuhi kuriteos süüdi Riigikohtu esimees: sellised juhtumid on harvad Ossinovski: meil pole võimalik ebaõnnestuda Majandus Majanduse lühiuudised Järgmisel aastal tuleb puudujäägiga eelarve Ametiühingud peatavad täna suure osa Soomest Välismaa Mereliigid hakkavad välja surema Molotovi ja Gromõko lapselapsed toovad Euroopasse Vene maailma Välismaa lühiuudised Arvamus Aivar Reinap: riigieelarvega tänaval Päeva karikatuur Andra Siibak: «eestlane ju ei ahista, eestlane lööb külge!» ehk netiromansist netiperverdini Juhtkiri: Soome sobitamine euroajastusse Postimees 1910. aastal: kui alevid tulevad, siis Saksa võimumehed lähevad Merle Jääger: ahjualused Euroopa südames Erik Sakkov: plaan B, hea plaan Ahto Lobjakas: põrgu ringid Euroopa ümber Kultuur Õunpuu kohtus hiiemäel ussiga 10 000–eurost auhinnafondi püüavad 92 autorit Sport Manchesteri kohutav algus Spordi lühiuudised Uus süsteem säästab mängijaid, aga toob tagasi B-divisjoni Euroopa valitsejate suur lahing Kas maas lebavad sajad miljonid jäetaksegi ripakile? Tallinn Herilased ründasid Nõmmel koolilapsi Tarbija Sügisel istuta sibullilli Kartul kasvab ka põhu all Tartu Elamute vahel tegutsev mängumaa teeb elu kibedaks Eesti jalgpallinaised võõrustavad Serbiat Vutitrenn õpetab lastele ka hoolivust Pagulaslaste harimisel õmbleb kool just kui rätsepaülikonda 11 kobedat lauljat jagavad särtsu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kartul kasvab ka põhu all

2 min lugemist
Pärnumaa mees kasvatab juba teist aastat järjest oma kartuleid põhu all. FOTO: Aldo Luud

Pärnumaa mees Lembit Link kuulis kümmekond aastat tagasi ühest raadiosaatest, et kartuleid on võimalik kasvatada põhu all nõnda, et maaharimiseks pole mingit tehnikat vaja. See mõte kumises tal peas aastaid ja mullu otsustas ta uue meetodi järele proovida.

Tellijale Tellijale

«Meil oli üks vana kompostihunnik, kuhu kippusid nõgesed ja orashein kasvama, panin sinna ilma mingi eeltööta seemnekartulid ja laotasin paarikümne sentimeetri jagu vanu heinu peale,» selgitas Lembit Link uue meetodi katsetamise algust. Kompostihunnik, millel pererahvas oli juba mitu aastat kõrvitsaid kasvatanud, koosnes silost, heinast, puulehtedest ja tuhast.

Kuna peremehel põhku ei olnud, küll aga leidus heina, kattis ta põllu rulooniheinaga. «Püüdsin panna heinad ühtlase kihina, et takistada umbrohu läbikasvamist ja et mugulad ei oleks liiga õhukese heinakihi all,» sõnas Link. Ta lisas, et sellise meetodiga kasvatamisel võiks olla põhukihi paksus paarkümmend sentimeetrit ja see ei tohiks olla väga kohev.

16.09.2015 18.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto