Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.09.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Uue kava järgi saabub Eestisse veel 373 põgenikku Dilbert Tallinna linnavalitsus koostab superhaigla ehitamise ajakava Tuul lennutas Sõmerul kasvuhoone üle paneelmaja Eesti lühiuudised Kristlikud koolid korraldavad palverännaku Eesti lühiuudised Kaljurand: Eestil tuleb pagulaspoliitikat muuta Eesti lühiuudised Korterivaras tuli hiljem auto järele Tagakülg Ossinovski laveerib mitme halva vahel Esikülg 8. september Majandus Kas nutikelladest saab lõpuks asja? Eesti Energia tahab põlevkivigaasist bensiini toota Majanduse lühiuudised Kaitseministeerium taotleb liitlasriikide relvajõududele käibemaksuvabastust Linda Nektar – esimene Lõuna-Eesti börsifirma Välismaa USA otsib viise Baltikumi kaitse tugevdamiseks Välismaa lühiuudised Põllumehed mürgeldasid Brüsselis Arvamus Igor Gräzin: riigiettevõtte diagnoos: akuutne skisofreenia Juhtkiri: Bullerby laevuke tormisel merel Nils Niitra: isaste vabariik Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: daami lemmik mantli ja kostüümjaki all – bluusikandmine on kunst endaette Kätlin Konstabel: sekkume nüüd kuskil. Päriselt. Kultuur Naine vajab meest, mitte surma Külluslik ooperikokteil Kultuuriuudised Sport Freimanis: Eesti ei saa nii halb olla Eesti korvpall – nagu maamehed Oscarite jagamise peol Spordi lühiuudised Belgia tõestas, et ka eeldatavalt nõrgemal tasub võidelda Kontaveit tegi US Openil pika sammu maailma tippude poole Islandi muinasjutt: kas tõesti jalgpalliajaloo vägevaim saavutus? Sloveenia hirm Ats Purje: tahame pääseda EMile Tartu Artjom Suvorov: rattur, sõidutee pole ainult sulle Korvpallikool plaanib Tartusse suurhalli Linn seadustab illegaalse peatuse Maavanem otsib palvela omanikku Eramaa piirab laugete kraavide rajamist Eesti kirjanduse kuulsad naised elavad alternatiivelu Jarno Laur: elu ja melu kesklinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaa lühiuudised

1 min lugemist
Bashar al-Assad. FOTO: AFP/SCANPIX

TSITAAT

«Meil on venelastesse tugev usk, sest nad on tõestanud läbi selle kriisi nelja aasta, et on oma suhetes meiega ausad ja läbipaistvad.»

Süüria president Bashar al-Assad kiidab oma liitlasi. 

Iraan tahab Euroopa Liidule gaasi tarnida

Iraan on huvitatud veeldatud gaasi tarnimisest Euroopa Liitu Hispaania kaudu, ütles riigi naftaminister Bijan Zanganeh pärast kohtumist Hispaania tööstus- ja energeetikaministri Jose Manuel Soriaga, edastab Reuters.

Ekspertide sõnul võiks see teoks saada paari aasta pärast, kuna praegu Iraan gaasi veeldada ei suuda. Teine probleem on Hispaania vähearenenud torustik, mis ei lase gaasi edasi Euroopasse tarnida. Gaasijuhtme ehitust on takistanud Hispaania ja Prantsusmaa vahelised mäed ja raske maastik.

Ka Euroopa Liit on huvitatud Iraanist gaasi importimisest, mis aitaks vähendada sõltuvust Venemaast. Iraani gaasi kõige tõenäolisem teekond Euroopasse oleks läbi Türgi.

BNS

Soome Panga juht annetab kuupalga põgenikele

Soome Panga president Erkki Liikanen lubas annetada ühe kuu palga asüülitaotlejate abistamiseks.

«Otsustasin osaleda Soome Punase Risti rahakogumiskampaanias summaga, mis vastab minu ühe kuu netopalgale. See on 10 000 eurot. Tean, et raha läheb kõige hädalisematele,» kirjutas Liikanen pühapäeval oma Facebooki kontol.

Liikanen viitas Soome peaministri Juha Sipilä eeskujule, kes pakkus laupäeval, et võib majutada pagulasi oma Põhja-Soomes asuvas maakodus.

Soome valitsus teatas reedel, et prognoosi järgi saadakse sel aastal 30 000 asüülitaotlust, mis on mullusest üle seitsme korra rohkem.

AFP/BNS

Seotud lood
07.09.2015 09.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto