Sisukord
Välismaa
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (8) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaa lühiuudised

1 min lugemist
Bashar al-Assad. FOTO: AFP/SCANPIX

TSITAAT

«Meil on venelastesse tugev usk, sest nad on tõestanud läbi selle kriisi nelja aasta, et on oma suhetes meiega ausad ja läbipaistvad.»

Süüria president Bashar al-Assad kiidab oma liitlasi. 

Iraan tahab Euroopa Liidule gaasi tarnida

Iraan on huvitatud veeldatud gaasi tarnimisest Euroopa Liitu Hispaania kaudu, ütles riigi naftaminister Bijan Zanganeh pärast kohtumist Hispaania tööstus- ja energeetikaministri Jose Manuel Soriaga, edastab Reuters.

Ekspertide sõnul võiks see teoks saada paari aasta pärast, kuna praegu Iraan gaasi veeldada ei suuda. Teine probleem on Hispaania vähearenenud torustik, mis ei lase gaasi edasi Euroopasse tarnida. Gaasijuhtme ehitust on takistanud Hispaania ja Prantsusmaa vahelised mäed ja raske maastik.

Ka Euroopa Liit on huvitatud Iraanist gaasi importimisest, mis aitaks vähendada sõltuvust Venemaast. Iraani gaasi kõige tõenäolisem teekond Euroopasse oleks läbi Türgi.

BNS

Soome Panga juht annetab kuupalga põgenikele

Soome Panga president Erkki Liikanen lubas annetada ühe kuu palga asüülitaotlejate abistamiseks.

«Otsustasin osaleda Soome Punase Risti rahakogumiskampaanias summaga, mis vastab minu ühe kuu netopalgale. See on 10 000 eurot. Tean, et raha läheb kõige hädalisematele,» kirjutas Liikanen pühapäeval oma Facebooki kontol.

Liikanen viitas Soome peaministri Juha Sipilä eeskujule, kes pakkus laupäeval, et võib majutada pagulasi oma Põhja-Soomes asuvas maakodus.

Soome valitsus teatas reedel, et prognoosi järgi saadakse sel aastal 30 000 asüülitaotlust, mis on mullusest üle seitsme korra rohkem.

AFP/BNS

Seotud lood
14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto