Sisukord
Eesti
Postimees
08.09.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Uue kava järgi saabub Eestisse veel 373 põgenikku Dilbert Tallinna linnavalitsus koostab superhaigla ehitamise ajakava Tuul lennutas Sõmerul kasvuhoone üle paneelmaja Eesti lühiuudised Kristlikud koolid korraldavad palverännaku Eesti lühiuudised Kaljurand: Eestil tuleb pagulaspoliitikat muuta Eesti lühiuudised Korterivaras tuli hiljem auto järele Tagakülg Ossinovski laveerib mitme halva vahel Esikülg 8. september Majandus Kas nutikelladest saab lõpuks asja? Eesti Energia tahab põlevkivigaasist bensiini toota Majanduse lühiuudised Kaitseministeerium taotleb liitlasriikide relvajõududele käibemaksuvabastust Linda Nektar – esimene Lõuna-Eesti börsifirma Välismaa USA otsib viise Baltikumi kaitse tugevdamiseks Välismaa lühiuudised Põllumehed mürgeldasid Brüsselis Arvamus Igor Gräzin: riigiettevõtte diagnoos: akuutne skisofreenia Juhtkiri: Bullerby laevuke tormisel merel Nils Niitra: isaste vabariik Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: daami lemmik mantli ja kostüümjaki all – bluusikandmine on kunst endaette Kätlin Konstabel: sekkume nüüd kuskil. Päriselt. Kultuur Naine vajab meest, mitte surma Külluslik ooperikokteil Kultuuriuudised Sport Freimanis: Eesti ei saa nii halb olla Eesti korvpall – nagu maamehed Oscarite jagamise peol Spordi lühiuudised Belgia tõestas, et ka eeldatavalt nõrgemal tasub võidelda Kontaveit tegi US Openil pika sammu maailma tippude poole Islandi muinasjutt: kas tõesti jalgpalliajaloo vägevaim saavutus? Sloveenia hirm Ats Purje: tahame pääseda EMile Tartu Artjom Suvorov: rattur, sõidutee pole ainult sulle Korvpallikool plaanib Tartusse suurhalli Linn seadustab illegaalse peatuse Maavanem otsib palvela omanikku Eramaa piirab laugete kraavide rajamist Eesti kirjanduse kuulsad naised elavad alternatiivelu Jarno Laur: elu ja melu kesklinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaljurand: Eestil tuleb pagulaspoliitikat muuta

4 min lugemist
Marina Kaljurand. FOTO: Sander Ilvest

Läinud nädala traagilised kaadrid on järsult muutnud liikmesriikide suhtumist pagulastesse. Kui Eesti ei vali humaansemat poliitikat, on meil oht jääda erakuks, arvab välisminister Marina Kaljurand.

Tellijale Tellijale

Debatt pagulaste üle on Eestis nii tuline, et see on korduvalt viinud vandalismini. Kui palju on teil tulnud oma Euroopa kolleegidele selgitada, mis eestlaste peas praegu toimub?

Loomulikult ministrid räägivad sellest. Ma ei tahaks öelda, et Eesti inimesed oleksid siin väga erilised – me muretseme samade asjade pärast, mille pärast soomlased, sakslased ja prantslasedki. Mis aga eristab Eesti avalikku arvamust nende riikide omast, on see, et sealsetel inimestel on inimlikkust palju rohkem. Seal ollakse nõus, kui pagulaste suured arvud riikidele majandusraskusi tekitavad. Kui Saksamaa või Prantsusmaa juhid räägivad võimalusest võtta vastu rohkem pagulasi, siis inimesed sisuliselt pakuvad oma kodusid. Meil Eestis lööb see tavaliselt välja kas pärast mingisugust õnnetust või jõulude ajal. Seda humaanset aspekti võiks natuke rohkem olla.

07.09.2015 09.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto