Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margit Härma: ka mehed arenevad

3 min lugemist
Margit Härma FOTO: Tairo Lutter

Minu eluga on läinud nii, et perekondlikel põhjustel pean õige tihti ette võtma lennureise. Istud siis selles lendavas plekkpurgis koos kümnete võhivõõraste inimestega, olles sunnitud jagama nendega kitsukest istet ja peaaegu olematut õhuruumi.

Tellijale Tellijale

Üritan alati esimeste hulgas ennast lennukis sisse seada, et panna nobedalt kõrvaklapid pähe ja süveneda filmi vaatamisse. Tavaliselt aitab see lennukis toimuvast siblimisest ja kärast oma rahulikku maailma pageda.

Aga ühel keskmise pikkusega reisil ei aidanud kõrvaklapid ega ka viimase peale keeratud filmiheli. Kamandav ja kile naisehääl kostis üle poole lennukikabiini. «No siiapoole, siin me istume! Tõsta see kohver üles! Eiiii... mitte nii, rattad ees! Issand, kas sa ei saa aru, rattad peavad jääma tahapoole! Jumala eest, lase teised inimesed läbi!» Esimese hooga arvasin, et ju saadab kamandaja vaimse puudega inimest, aga siis otsustasin aru saada, mis põhjusel on mõni nii tige. Selgus, et pisikese ja käbeda naise kõrval istub rahuliku olemisega mees. Viisakalt ja viksilt riides, täiesti adekvaatse käitumisega, ei tundunud teine kuidagi aeglane või vähese arusaamisega. Püüdis teha nägu, nagu ei läheks kogu kamandamine ja õiendamine talle korda, aga kehakeelest õhkus ebamugavust ja piinlikkust.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto