Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1910. aastal: üleskutse haritud naistele

Tartu teated. Üleskutse Tartu Eesti Lasteaia poolt.

Tartu Eesti Lasteaed hakkab oma talvise aia tegevust 20. sept. pääle. Oleks soovida, et need haritud Eesti naesterahvad, kellel huvitust on lastekasvatamise tööst osa võtta, ennast võimalikult pea üles annaksivad, nii et töö täie jõuuga võiks pääle hakata.

Lasteaia tegelikuks juhatajaks on neiu Veronika Tarask, kes Tartus Schütze Lasteaia-seminari Fröbeli ja Pestalozzi metode järel kõige paremate tagajärgedega läbi on teinud, tegelikult säälsamas mõni aasta õpetanud ja pärast Soomes ennast veel rahva-Lasteaedade tegevusega tutvustanud. Kõik need haritud Eesti tütarlapsed, kes kodumaale tahavad jääda ja oma jõudu ja võimist oma rahva laste kasuks tarvitada, astugu tööle; siin on suurepäraline elav ja liikuv tööväli, mis meie haritud tütardele kindlat tegevust kodumaal pakub. Õpeaeg kestab üks aasta ja tingimised on võimalikult odavad, kehvematele õige alandatud maksuga. Kes ligemaid teateid soovivad, andku oma adress «Postimehe» toimetusesse üles.

Meie rahvale on Lasteaia tegevus tänini kaunis võõras olnud ja mõnigi arvab vahest: mis võib Tartu «Lasteaiast hääd tulla». Meie vastame: «Tulge ja vaadake»!

Seda üleskutset palutakse ka teisi Eesti lehti ära trükkida. 9.09.1910

08.09.2015 10.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto