Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pagulastugi jääb ähmaseks

Johannes Mihkelsoni Keskuse tugiisikuteenuse juht Juhan Saharov mängib Vao pagulasega palli. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Valitsusel on küll kavas leida pagulaste saabudes neile tugiisikud ja vastuvõtuteenuste pakkujad, ent paberil on kokkulepped selleks alles sõlmimata.

Tellijale Tellijale

Valitsuse ettekujutuses on eeskätt kaks viisi, kuidas riik lähiaastail Eestisse saabuvatele 400 kuni 500 pagulasele tuge pakkuma hakkab.

Esiteks määrataks neile tugiisik, kes peaks tulema Johannes Mihkelsoni Keskusest, mis juba praegu sellist teenust pakub, või MTÜst Pagulasabi. Just nimelt «peaks», sest kirjalikke kokkuleppeid MTÜdega veel sõlmitud pole. «Me oleme sellest laua ääres rääkinud, » selgitas sotsiaalministeeriumi spetsialist Triin raag. «Nad iseenesest pakuvad pagulastele seda teenust ka praegu ja need on pagulased nagu kõik teisedki.»

08.09.2015 10.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto