Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omavalitsused ütlevad pagulastele «ei!»

Linnapea Romek Kosenkraniusel pole Pärnus elamispinda pakkuda. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Augustis küsis sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna valdade ja linnade juhtidelt, kas nad on valmis paugulasi vastu võtma ja majutama, mõne erandiga saab ta nüüd vastuseks, et ega ikka ole küll. 

Tellijale Tellijale

Tsahkna palus omavalitsustel tänaseks oma pöördumisele vastata. Nende peamine ja arusaadavaim põhjendus on see, et enamasti napib valdadel-linnadel endalgi sotsiaalkortereid ja inimesed seisavad järjekorras, et omavalitsuse elupinnale saada. Eile pärastlõunase seisuga leidis Postimees sotsiaalministeeriumi dokumendiregistrist 26 omavalitsuse vastused. Põlvamaa Omavalitsuste Liit saatis Tsahknale ühiskirja, teatades, et terve maakond on valmis võtma 2–3 pagulasperet. Seejuures eelistataks mitteusklikke või kristlikke, noori lastega peresid, kus vanemad valdavad vähemalt algtasemel vene või inglise keelt.

Sotsiaalpindadega ei saa riiki aidata 24 vastanud omavalitsust, sellal kui kaks võttis lisamõtlemisaega. Osa valdu annab sotsiaalministeeriumile üsna selgelt mõista, et ei ole pagulastest huvitatud. Nii näiteks teatab Lääne-Virumaa Tamsalu volikogu esimees otsesõnu, et vald ei ole selleks sobiv. Ta selgitab, et neil on niigi palju töötuid, napib töökohti, leidub palju probleemseid peresid ning pealekauba on tegu maakonna suurima toimetulekutoetuse maksjaga elaniku kohta. Kõigele lisaks puuduvad kohapeal ka võimalused muukeelse hariduse andmiseks. 

08.09.2015 10.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto