Sisukord
Äriuudised
Postimees
10.09.2015
Eesti Kaitsjad peavad süüdistusi ähmasteks Eesti vallutus Jordaanias saab märgi maha Hea perearst kuulab mure ära Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Lahendusele viiks lähemale töö põgenike päritolumaades Tagakaas 3 lk lühiuudised Riik otsib kohta uuele keskusele Majandus Eesti vallutus Jordaanias saab märgi maha Majanduse lühiuudised Soome valitsus läks töötajate hüvede kallale «Ma arvan, et nad hakkavad meid vihkama!» — Tartus hautakse revolutsiooni pesupesemises Välismaa Pärsia lahe riigid kardavad süürlasi Juncker ärgitas kriisi pakutud võimalust kasutama Arvamus Ahto Lobjakas: sõna ja raha liit Mida arvavad erinevad riigid Junckeri uuest pagulaste jaotamise plaanist? Katja Koort: empaatia ei saa olla valikuline Neeme Korv: kui rahu jälle saab valitsema… Postimees 1910. aastal: avalikkude asutuste esitajad on omakasulikult kurjasti tarvitanud Juhtkiri: sõnadest enam ei piisa Päeva karikatuur Jüri-Karl Seim: välismaal maetud eestlaste ümbermatmisest kodumaa mulda Kultuur «Kompromissi» ainetel tehtud mängufilm jõuab ka Eestis ekraanile Dovlatov — hea venelase võrdkuju Sergei Dovlatov (1941—1990) Sport Eestil suur võimalus edasi saada Spordi lühiuudised Nabi jäi olümpiapiletita Õnn soosis tugevamat Tippturniir — politsei eskort, pinged ja öised massaažid Mis peitub Kontaveidi edu taga? Tarbija Unusta kanarbik Tartu Katlamaja kõrvale kerkib kaugjahutusjaam Koolid liiguvad nädala vältel spordilainel Lasteaia söögitädid tõusevad ametiredelil Peeter Raudsepp: festival annab ausa läbilõike praegusest ja tulevikuteatrist Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

«Ma arvan, et nad hakkavad meid vihkama!» — Tartus hautakse revolutsiooni pesupesemises

3 min lugemist
Tartu meeste leiutis tõotab edu pesupesijaile ja masinatootjaile ning kadu pulbrimüüjaile. Fotol Mart Ustav jr FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/

Tartu teadlased on aastaid välja töötanud täiesti uut pesupesemise süsteemi, mis on nüüd äratanud maailmatasemel investorite ja Aasia pesumasinatootjate tähelepanu ning tõi eelmisel nädalal kõrge tunnustuse säästva tehnoloogia konkursil.

Tellijale

Iga laps teab, et pesu saab pesta kahte moodi: käsitsi ja masinaga. Mõlemal juhul viiakse riided kokku pesuainega, loputatakse hoolega ja kogu kasutatud vesi läheb kanalisatsiooni. Ja nii iga kord uuesti ja uuesti – ikka uus keemia pesuvette, olgu see siis seep, pulber või kapseldatud vedelik.

Harjumuspärane, kuid tüütu ja kallis. Nüüd on teadlased leiutanud midagi, mis vähemalt ühe osa selles protsessis ära kaotada tõotab. Kui kõik läheb plaanitult, muutub sõnapaar «Tartu teadlased» sõimuväljendiks kõigi maailma pesupulbritootjate seas, kuna seda keemiat pole enam masinasse lisada vaja.

09.09.2015 11.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto