Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
10.09.2015
Eesti Kaitsjad peavad süüdistusi ähmasteks Eesti vallutus Jordaanias saab märgi maha Hea perearst kuulab mure ära Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Lahendusele viiks lähemale töö põgenike päritolumaades Tagakaas 3 lk lühiuudised Riik otsib kohta uuele keskusele Majandus Eesti vallutus Jordaanias saab märgi maha Majanduse lühiuudised Soome valitsus läks töötajate hüvede kallale «Ma arvan, et nad hakkavad meid vihkama!» — Tartus hautakse revolutsiooni pesupesemises Välismaa Pärsia lahe riigid kardavad süürlasi Juncker ärgitas kriisi pakutud võimalust kasutama Arvamus Ahto Lobjakas: sõna ja raha liit Mida arvavad erinevad riigid Junckeri uuest pagulaste jaotamise plaanist? Katja Koort: empaatia ei saa olla valikuline Neeme Korv: kui rahu jälle saab valitsema… Postimees 1910. aastal: avalikkude asutuste esitajad on omakasulikult kurjasti tarvitanud Juhtkiri: sõnadest enam ei piisa Päeva karikatuur Jüri-Karl Seim: välismaal maetud eestlaste ümbermatmisest kodumaa mulda Kultuur «Kompromissi» ainetel tehtud mängufilm jõuab ka Eestis ekraanile Dovlatov — hea venelase võrdkuju Sergei Dovlatov (1941—1990) Sport Eestil suur võimalus edasi saada Spordi lühiuudised Nabi jäi olümpiapiletita Õnn soosis tugevamat Tippturniir — politsei eskort, pinged ja öised massaažid Mis peitub Kontaveidi edu taga? Tarbija Unusta kanarbik Tartu Katlamaja kõrvale kerkib kaugjahutusjaam Koolid liiguvad nädala vältel spordilainel Lasteaia söögitädid tõusevad ametiredelil Peeter Raudsepp: festival annab ausa läbilõike praegusest ja tulevikuteatrist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolid liiguvad nädala vältel spordilainel

2 min lugemist
Miina Härma gümnaasiumi 7. klassi neiud veetsid eilse pärastlõuna üheskoos kooli ees pesapalli mängides. FOTO: Kristjan Teedema

Praegu on esmakordne üleeuroopaline spordinädal, mille peamised osalejad on õpilased. Koolid pakuvad mitmesugust tegevust, mis paneks õpilasi rohkem liikuma ja tervislikele eluviisidele mõtlema.

Tartumaal on spordinädalal registreeritud 67 sündmust. Näiteks Miina Härma gümnaasiumis (MHG) algasid üritused teisipäeval, mil ühe vahetunni ajal tantsis kooli ees üle saja õpilase.

Eile võtsid MHG 7.–9. klasside noored omavahel mõõtu pesa- ja jalgpallis. 7. klassi õpilased Katariina Koemets ja Agnes Tuule Nöps rääkisid, et nende koolis on nädala jooksul palju sportlikku tegevust.

«Teisipäeval olid tantsulised vahetunnid, kus tegime mitmesuguseid harjutusi ja rahvatantsu. See oli väga lõbus,» ütles Koemets. Ta arvas, et selliseid vahetunde võiks koolis tihedamalt olla.

Katariina Koemets ja Agnes Tuule Nöps käivad küll tantsutrennis ja jalutamas, kuid nad arvasid, et tegelevad sellel nädalal spordiga kindlasti rohkem kui tavaliselt.

Karlova kool keskendub täna samuti tantsulistele vahetundidele. «Õpilasesindus on pannud paika mitmesugused tantsulised kavad ja seega on hariduslik pool ka mängus, sest lapsed õpivad eri stiile tundma,» rääkis Karlova kooli huvijuht Jandra Mölder.

Ta lisas, et üleeuroopalisel spordinädalal ei osale ainult õpilased, vaid liikumisele mõtleb terve koolipere.

Karlova koolis tähistatakse reedel spordinädalat spordipäevaga, Miina Härma gümnaasiumis võtavad homme klassid omavahel mõõtu aga selles, kes kooli tulles kogub kõige enam kilomeetreid.

«Kõigil, kes tulevad jalgsi, lähevad kilomeetrid otse kirja. Nendel, kes tulevad rattaga, korrutatakse läbitud vahemaa 0,5-ga,» ütles MHG kehalise kasvatuse õpetaja Jannar Tähepõld. Ta lisas, et auto või bussiga tulijad kilomeetreid kirja ei saa.

MHG õpilane Katariina Koemets ütleski, et tavaliselt tulevad nad klassiõega kooli autoga, sest elavad koolist kaugemal, kuid reedel on plaanis kindlasti jalutada.

Spordinädala projektijuht Aivo Normak rääkis, et erinevad asutused kogu Eestist said end juba kevadel spordinädalale kirja panna. Ta ütles, et osalejaid kokku võttes selgus, et kampaaniaga liitujaid on palju ning sellest ka otsus, miks spordinädalal keskenduda eelkõige koolidele.

Normaku sõnul on Tartumaa koolid kindlasti aktiivsuselt esiotsas. Tema sõnul on  spordinädala kõige aktiivsem kogukond Narva linn, kus tema andmetel on kaasatud kõik lasteasutused.

Üleeuroopaline spordinädal

• 7.–13. septembrini

• Ligi 457 sündmust kogu Eestis, kaasatud üle 100 000 noore

• Tartumaal 67 sündmust, kaasatud 37 lasteasutust

• Lisainfo: spordinadal.ee ja Facebookis lehel «Eestimaa liigub»

Seotud lood
09.09.2015 11.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto