Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida

6 min lugemist
FOTO: Pm

See kõlab esmapilgul täiesti hullumeelse ettepanekuna. On ju uimastite tekitatud kahju ühiskonnale sedavõrd suur, muserdatud saatusega inimeste ja nende perekondade kannatused nii valusad, et parima lahendusena näib, kui õnnestuks narkootilised ained ja nende levitajad maamunalt sootuks kaotada. Ei mingit liberaalitsemist – mida rangem, seda tõhusam! Nõnda ongi aastakümnetepikkune võitlus uimastitega lähtunud totaalsest keelust ja nii kauba pakkujate, vedajate kui ka kasutajate karistamisest.

Paraku ei paista edu kusagil maailmas. Narkosõda on läbi kukkunud.

Tellijale Tellijale

2011. aastal moodustas rühm maailma riigitegelasi, intellektuaale ja ärimehi Üleilmse Uimastipoliitika Komisjoni (Global Commission on Drug Policy). Sellesse kuuluvad näiteks endine Poola president Aleksander Kwaśniewski, endine Kreeka peaminister Georgios Papandreou, endine ÜRO peasekretär Kofi Annan, endine kõrge euroametnik Javier Solana, ärimees Richard Branson jt, kokku 23 tuntud inimest.

Olukorra analüüsi põhjal kutsub komisjon üles uimastipoliitikat muutma. Komisjoni 2011. aasta raportist saab lugeda: «Globaalne uimastisõda on läbi kukkunud, tekitades seejuures inimestele ja ühiskonnale laastavaid tagajärgi. … 40 aastat lähenesime probleemile nii, et kriminaliseerisime kogu uimastiahela (v.a tubakas ja alkohol): tootmise, transpordi, müügi ja kasutamise. Komisjoni liikmed jagavad üksmeelset arvamust, et see lähenemine ei toimi. /…/ Me vajame uut lähenemist, sest uimastid ohustavad endiselt inimeste tervist.»

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto