Sisukord
Arter
Postimees
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Dilbert Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Mineviku peatükid tuleks sulgeda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Pole paha konserv see «Aadama passioon» Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema

5 min lugemist
Punane õpilasmaleva särk Jaak Kilmi seljas pärineb ajast, mil ta tegi koos René Reinumäega filmi «Sigade revolutsioon», mis räägib Eesti Õpilasmaleva kokkutulekust ja esimesest armastusest. FOTO: Eero Vabamägi

Jaak Kilmi, kes sai äsja valmis viis aastat tehtud filmi uuenduslikust moeloojast Reet Ausist, on loominguliselt ääretult viljakas, sest... ta on spordimees.

Tellijale

Kõigepealt saabus kriis. Vähemasti tundis nii filmilooja Jaak Kilmi. Reet Aus, doktorikraadiga moe-, teatri- ja filmikunstnik, oli talle pakkunud idee, et tulgu koos temaga kaasa rahvusvahelistele moesõudele – sellest saab filmi. Kilmi nägi vaimusilmas igasugu naljakaid tegelasi alates portsigaritega prouadest, kes on tulnud läbi nõelasilma, ja lõpetades moeilma wannabe’dega. Ta läkski Ausiga kaasa. Käis ainuüksi Berliinis kaks korda. Ainus häda: ta ei näinud seda, mida oli ette kujutanud. Ei midagi intrigeerivat. «Kohutav pettumus,» tunnistab Kilmi. «Kõik jäi kahvatuks.» Tulemus: tõsine kriis.

Ja siis tuli teine kriis. Kilmi püüdis päästa, mis päästa annab – sest tema dokfilm tarbimisrallit utsitavast moetööstusest oli rahastuse juba saanud –, ning mõtles, et näitaks siis Ausi maailmaparandajana. Aus on ju kogunud tuntust taaskasutusel põhinevate rõivaste disainerina. Nii mõtles Kilmi, et algatagu Aus säästlikkust edendav liikumine, millega võiksid liituda moeloojad kogu maailmast. Või viigu oma kriitika, et mood hävitab keskkonda, Euroopa Parlamenti.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto