Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind

1 min lugemist

Vabariigi valitsuse eilsel koosolekul, mis peeti Kadrioru administratiivhoones Vabariigi Presidendi eesistumisel, kirjutati alla üldtarvitamiseks müüdava piirituse ja viina müügihindade määrusele, millega tõstetakse üldtarvitamiseks müüdava piirituse ja viina hinda keskmiselt 10–15 protsenti.

Sõjategevuse puhkemisest saadik kuulub piiritus Eestis seesuguste väljaveokaupade hulka, mille väärtus tegelikult on võrdne kulla väärtusega. On ju kaupade liiklemine praegu mitmeti raskendatud ja mis peaasi, paljud välisriigid on juba praegu keelanud suure hulga saaduste väljaveo harilikus korras, müües neid ainult nendele maadele, kust neil on võimalik saada sõjapidamiseks tarvisminevaid väärisaineid.

Ja meie piiritus on just kujunenud niisuguseks kaubaks, mille eest võime osta nii hädavajalikke tooraineid ja muid kaupu, mida kodumaal ei ole leida või mida meil ei valmistata.

Piirituse ja viina hinna tõstmise eesmärgiks oli seetõttu piirata siseturul joogipiirituse tarvitamist, et seda võimalikult enam säästa väljaveoks. Sest praegu on meie rahval tähtis esijoones see, et meil ei tekiks puudust nendest 1. järgu tarbeainetest, mida meie peame sisse vedama ja millest mõnda praegu võib-olla isegi puhta kulla eest ei saa osta, vaid ainult juba enda väärishinna vastu vahetada. 12.09.1939

Seotud lood
11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto