Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Legend lahkus pisarais, ent võib naasta

1 min lugemist
Dirk Nowitzki oma võimaliku viimase koondisemängu järel. FOTO: SCANPIX

KORVPALL. Saksamaa rahvusmeeskond kaotas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril viimase alagrupimängu Hispaaniale 76:77, sai grupis viienda koha ja sellega turniir nende jaoks ka lõppes. Berliinis peetud alagrupikohtumiste viimase mängu järel teenis pärast nelja-aastast pausi taas koondist esindanud Saksamaa koondise legend Dirk Nowitzki kodupublikult pika aplausi, mis tõi hiiglasekasvu mängumehele pisaradki silma, sest see hetk pidi jääma Nowitzki hüvastijätuks koondisega.

Siis aga selgus, et asjaolude muutumisel võib Nowitzkit rahvusmeeskonnas näha ka järgmisel suvel. Seda juhul, kui Saksamaa saab vabapääsme korraldamaks üht olümpia lisa-kvalifikatsiooniturniiri ja nii jätkuvalt olümpiapääset jahtida.

37-aastane vanameister postitas pärast viimast mängu Twitterisse sõnumi, millest võis välja lugeda vaid üht: mängud Saksamaa eest on läbi. «Aitäh suure toetuse eest sellel nädalal. Aitäh sooja hüvastijätu eest. See on hetk, mida ma ei unusta kunagi. Mul on alati olnud au (Saksamaad esindada).» EMil jäi 213 cm pikkuse mängumehe keskmiseks punktisaagiks 13,8 punkti mängus, lisaks 7,8 lauapalli. Väljakul viibis ta keskmiselt 28 minutit.

Peamine põhjus, miks Nowitzki otsustas taas rahvusmeeskonnas mängida, oli Rio de Janeiro olümpiamängude pileti püüdmine (EMil teenivad pääsme finalistid, lisaks pääsevad EMilt lisavalikturniirile meeskonnad kohtadelt 3.–7. – M. G.) ja see, et alagrupimängud peeti kodumaal.

«Arvasin, et minu koondisemängud on mängitud, ent nüüd selgus, et võime olümpiale vabapääsme saada,» rääkis Nowitzki EMi kodulehe vahendusel. «Nüüd tuleb oodata ja vaadata ning ehk järgmisel suvel asja arutada,» lisas ta.

Nowitzki esindas koondist esimest korda aastal 1997 ning tema juhtimisel on võidetud 2002. aasta MMi pronks ja 2005. aasta EMi hõbe. Koondisekarjääri jooksul on Nowitzki valitud EMi kõige kasulikumaks mängijaks ehk MVPks kahel korral – 2002. ja 2005. aastal. Ta on koondise läbi aegade resultatiivseim mängija, olles visanud 141 kohtumises 2912 punkti.

Seotud lood
11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto