Sisukord
Kultuur
Postimees
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Dilbert Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Mineviku peatükid tuleks sulgeda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Pole paha konserv see «Aadama passioon» Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

See ei ole tüvitekst

2 min lugemist
Hüpnosaurus aastal 1992. FOTO: Andres Teiss

Hüpnosaurus

1991–1992

Porridge Bullet

Hinne: 5

Tellijale

Hüpnosaurus on eesti elektroonilise või põrandaaluse (tantsu)muusika alguspunkt. Hüpnosauruse asutas Aivar Tõnso, kes hiljem võttis punti ka Raul Saaremetsa. Sel aastal on olnud mingis mõttes ka Hüpnosauruse taasavastamise aasta, sest ilmunud on lausa kaks plaati – enne kodumaise plaadifirma Porridge Bulleti kogumikku veel ka «Where Am I»-nimeline EP Ukraina plaadifirmale Wicked Bass. Tegelikult leidis Hüpnosauruse mõned aastad tagasi ka USA väga underground-mees Hieroglyphic Being, kes neid ka töötles.

Kui Hüpnosauruse muusikat kuulata, tekitab see muu hulgas ka pildi mingitest tüüpidest, kes on murdnud ebamääraste soovidega maha mingisuguse tolmuse ukse, leidnud selle ukse tagant juhuslikult hoopis mingisugust ulmelist muusikatehnoloogiat ja hakanud sellega katsetama. Kuna neil on olnud palju annet, siis on need katsetused õnnestunud. Hea küll, mis ma pläran – Tõnso ja Saaremets ei olnud mingisugused metslased, vaid selle muusika tegemise ajaks juba John Peeli saadete kaudu harituks saanud inimesed, kes teadsid, mis on toimunud või toimub Chicagos, Detroitis, Sheffieldis, Londonis jne. Neil oli, millest lähtuda, kuid tulemuseks saadi unikaalne helimaailm.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto