Sisukord
Kultuur
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keha on vaim

1 min lugemist
Miguel- Wildheart FOTO: Kuvatõmmis

Miguel

Wildheart

RCA

Hinne: 5

Tellijale Tellijale

Kui mõned aastad tagasi hakati seoses plaadiga «Kaleidoscope Dream» rääkima kellestki Migueli-nimelisest r’n’b-lauljast, mõtlesin, et jätaks talle tähelepanu pööramata, sest nimi ei tõetanud head. Miguel … mhmm … see on ju nagu Ricky Martin või midagi sellist … mingi latiino, kes laulab omi latiinolugusid või siis teeb sellesegust r’n’b-d – ei tõota head. Kui ma oleks oma rumalatele nime-eelarvamustele truuks jäänud, siis võib vist öelda, et ma oleks vaesem. «Kaleidoscope Dream» oli selline ultramoodne r’n’b, milles rõhk nii sõnadel «ultramoodne» kui «r’n’b» ja Miguel nägi välja hüperdisainitud ja päikeseprillidega popstaar nagu Koit Toome.

Uuel plaadil on Miguel võtnud ette käigu, mis iseenesest on üsna tavaline, muutunud sügavamaks, psühhedeelsemaks, pretensioonikamaks, kõikehõlmavamaks ja kunstipärasemaks. Käik ise on tavaline, aga selles õnnestumine ehk mitte nii väga. Miguel on õnnestunud. Ta on hakanud vaatama Vaikse ookeani poole ja on otsinud oma seksuaalset substantsi kuskilt selle kohale riputatud satelliitidelt ja näinud sealt ka üht-teist ära (pornofilmi?) ja üht-teist mõelnud juurde. Lood nagu Flesh, Waves jne. Prince on esimene mees, kellega Miguel oma uuel plaadil kätte saab ja sellistele võrdlustele ka häbi ei tee.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto