Sisukord
Töö
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka

2 min lugemist
Henry Auväärt FOTO: Erakogu

Tööotsijate keskmine palgasoov oli tänavu esimesel poolaastal 1153 eurot. Palgaootus ületab seega enam kui saja euroga statistikaameti välja toodud Eesti keskmist brutopalka ning avaldab endiselt Eesti tööandjatele survet palku korrigeerida. Viimastel aastatel on aga tööjõupuuduse teemadel palju sõna võetud, mis on tööturu kaalukaussi kallutanud ka tööotsijate poole.

Tellijale Tellijale

Ehkki personaliotsingutes jääb viimane sõna tööandjale, on praegune olukord andnud oma ala spetsialistile palgaläbirääkimistel suurepärased võimalused: tööandja ei ole valmis kaotama on ettevõtte tähtsaimat vara, inimest, kes loob võimalused kasvatada ettevõtte eduteed ja kasumit. Konkurents spetsialistide nimel on märkimisväärselt tugevnenud, mis hoiab endiselt ka tööotsijate palgasoovid keskmisest brutopalgast kõrgemal.

Teisalt ei kasva tööotsijate palgasoov enam samal kiirusel kui paar aastat tagasi, kus palgaootus kerkis kaks korda kiiremini kui keskmine brutopalk. Sellist olukorda saab põhjendada ka tööjõus osalemise suurenenud määraga, mis on praegu viimase 15 aasta kõrgeimal tasemel. Paljud varem mitteaktiivsed inimesed on tänavu aktiivselt tööturule sisenenud ning seeläbi on tööturule lisandunud ka neid tööotsijaid, kellel praegu veel puuduvad tööandjate nõutavad kogemused ja oskused. Oskusteta tööotsijad küsivad aga põhjendatult märkimisväärselt madalamat töötasu, mis vähendab ka keskmist palgaootust.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto