Sisukord
Eesti
Postimees
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mineviku peatükid tuleks sulgeda

5 min lugemist
Lahkuv suursaadik Juri Merzljakov on kindel, et peagi saab Eesti-Vene piiriküsimus edukalt lahendatud. FOTO: Liis Treimann

Juri Merzljakov (66) esindas Venemaa huve Eestis viimased viis aastat. Selle aja jooksul võiks muutusi riikidevahelistes suhetes kokku võtta kui liikumist järsult jaalt kategoorilisele (vene k originaalis мало вменяемый = ebaratsionaalne, ebaadekvaatne) ei-le. Mitte igale diplomaadile ei saa osaks midagi niisugust sedavõrd lühikese ametiaja vältel stabiilses ja rahulikus riigis, nagu on Eesti. Tema asemele tuleb uueks suursaadikuks Aleksandr Petrov, kellega meil seisab tutvus alles ees.

Merzljakov ei andnud oma ametiajal intervjuud ühelegi väljaandele, vastates vaid Delfi lugejate küsimustele. Ka Den za Dnjomil tuli leppida kirjaliku, kuid see-eest avameelse usutlusega. Tõsi, Eston Kohvri asjas kommentaare jagamast ta keeldus.

Tellijale Tellijale

- Praegu ei saa Venemaa ja Balti riikide suhteid heaks nimetada. Eesti toetab aktiivselt Venemaa-vastaseid sanktsioone ja mõistab hukka Venemaa rakendatud vastumeetmeid. Olite Eestis nii siis, kui riikide suhted soojenesid, kui ka siis, kui need halvenesid. Milline on teie seisukoht, kas meie riigid on konstruktiivsest dialoogist juba lootusetult kaugenenud? Kas pingetest kahe riigi suhetes oleks võimalik üle saada lähiajal – pärast piirileppe ratifitseerimist ning Eston Kohvri asjas lahenduse leidmist – või jätkavad need halvenemist, kuni ei muutu olukord Ukrainas?

Kahtlemata on sündmused Ukrainas avaldanud Eesti-Vene suhetele negatiivset mõju. Eesti valitsus on olnud meie riigi vastu kehtestatud lääne sanktsioonide agaramaid toetajaid ning üks kõige valjemaid Venemaa-vastase retoorika ruuporeid Euroopa Liidus ja NATOs. Pärast Ukraina kriisi algust on russofoobia, riigisisese viienda kolonni otsimine ja hüsteerilised ettekuulutused võimalikust Krimmi stsenaariumi kordumisest Kirde-Eestis saavutanud enneolematud mastaabid.

Lühidalt: selles vallas, kus on ühised huvid, Eesti-Vene koostöö jätkub. Loomulikult ei saa riikidevaheliste suhete seisuga praegu kuidagi rahule jääda. Kahjuks ei sõltu siinkohal kõik meist endist. Meie omalt poolt oleme alati olnud avatud konstruktiivsele koostööle meie Eesti partneritega.

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto