Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.09.2015
Eesti Tagakülg Jooksjate meelitaja Valule vaatamata tööl Lind ja madu vaatasid tõtt Mineviku peatükid tuleks sulgeda esikas 12.09 Assar Pauluse istung tuli algusminutitel katkestada Tööotsijad küsivad sageli liiga suurt palka Koolijuhid suhtuvad hilisesse koolipäeva skeptiliselt Sünnipäevalaps Arvo Pärt äratati tema enda lastelauluga Ministeerium soovib katta õppustel osalevate teenistujate palgavahe Euroopa tasemel liider Homne debütant hoidub arutust riskist Kammbäkk Eesti lühiuudised Palju õnne Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Välismaa Valule vaatamata tööl Austria on kvootidega harjunud Väike Austria linn armastab pagulasi Välismaa lühiuudised: 11.09.2015 Arvamus Päeva karikatuur Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? Juhtkiri: pisik tervise teenistuses Postimees 1939. aastal: piiritusel kulla hind Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Kirjandustund Jan Kausiga Kultuur Luulehetk – hetk luules Keha on vaim See ei ole tüvitekst Siirupine tukk ei lehvi Uus Villalobos Oluliselt ebaoluline Hea album tüütu mixtape’i kestas Tööstuspärand astub varjust välja Kirjandustund Jan Kausiga Tähelepanelik kameeleon Sport 16 paremat jätkavad võitlust Prantsusmaal Spordi lühid Tänak lõpetas Austraalia MM-ralli avapäeva kaheksandana Eesti korvpallikoondis – kes säras, kes kõrbes Ideaalne ettevalmistus tõi MM-pronksi ja tõstis Rio OMiks medalipretendentide ringi Legend lahkus pisarais, ent võib naasta Tarbija Jurist vastab Töö & Karjääri lühiuudised lk 16 Kuidas küsida palka parasjagu Kombinaatidest saavad perekodud Kuhu haihtus Marlboro Man? AK Marti Aaviku essee: pool sulas ja minaretid kerkivad? See ei ole tüvitekst Suur segadus ERSOs Uus Villalobos Keha on vaim Oluliselt ebaoluline Siirupine tukk ei lehvi Reformikate rahalaev kütab kirgi Hea album tüütu mixtape’i kestas Viimane veerg Kontsert Evelin Ilvese toetuseks Teeme rahval tuju paremaks Narkootikumide kasutamine tuleks dekriminaliseerida (2) Jaak Urmet: kes ma olen? Väljakasvamine eestlasest (4) Sayonara töötaja, elagu algoritm Tööstuspärand astub varjust välja Arter Pingutus võib olla pikk, aga lõbus peab olema Ajatelje lummuses Margit Härma: ka mehed arenevad Horoskoop Kuhu haihtus Marlboro Man? Kuidas ma Kuldnokaga mööda linna noolisin Mailis Reps – viis last, neli huviala, kolmest koerast rääkimata Kes on rikas, julgeb tõde näkku öelda Tähelepanelik kameeleon Meelelahutus Koomiks Sudoku

Homne debütant hoidub arutust riskist

5 min lugemist
Viljar Hiienõmm kaks nädalat tagasi 14 km pikkusel jooksul ümber Ülemiste järve, kus ta alistas seni maagilisena tundunud ühe tunni piiri, saades ajaks 59.26. FOTO: Mallor Malmre

Homme saabub see päev, mille nimel on Aeroci plokitoodete müügijuht ja kuueaastase pagasiga rahvatantsija Viljar Hiienõmm mullu sügisest alates vaeva näinud. Nii enesetunne kui ka seniste jooksuvõistluste tulemused ennustavad, et ta võiks Tallinna maratoni läbida kolme tunni ja kümne minutiga. Garmini tark kell, mida Hiienõmm treeninguil kasutab, pakub veel kõvemat aega – 3:07.

Tellijale Tellijale

Ent Hiienõmm ei lase end ahvatleda sellest, mida prognoosivad kell, senised võistlusajad ja kõhukoopatunne. Tal on homme plaanis ühineda eeldatavasti sajapealise grupiga, kes võtab tempomeistri, triatleet Priit Ailti vedamisel sihiks aja kolm ja pool tundi.

Homme jookseb 46-aastane Hiienõmm oma elu kõige esimese maratoni. Maratonijooksu debütandina ei või iial teada, kuidas keha ja vaim pikale katsumusele vastu peavad. «Jätaks tulevikuks ka aja parandamise lootust,» lisab Hiienõmm varjamatu lõbuga. Ta ei pelga seda, mis ees ootab. «Ma olen selle nimel tööd teinud.»

11.09.2015 14.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto