Sisukord
Arvamus
Postimees
15.09.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert President kohtus kauaaegse sõbraga Tagakülg Kolm uut ministrit said ametisse Eesti lühiuudised Maadleja August Englase elu jäädvustati filmi Põllumehed näitasid Toompeal jõudu SEB: üle kolmandiku piimatootjatest võttis maksepuhkuse Majandus Eesti toidukauplused lõhnaturundust innukalt kasutama ei tõtta Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Pevkur: kohtumisel valiti õige suund Kohtumine Rõivasega ajakavasse ei mahtunud Migrandikriisisist on saanud pinnas, kust sirguvad piiripunktid Arvamus Airi Värnik: mustad tuuled meditsiinis Lugeja kiri: Põllumeeste PR-etendus Lugeja kiri: Jaak Urmeti sõnum Tõnis Oja: saamata jäänud tulu Juhtkiri: nii nagu seni edasi minna ei saa Postimees 1910. aastal: mis meid kinnitab ja seob, et meie koost ei laguneks? Raul Kirjanen: Eestil puudub majanduspoliitika Kultuur Kümme lunastavat päeva Oscarite-hooaeg tuleb Eestile huvitav Sport Spordi lühiuudised Veideman: olime EMi kahes esimeses mängus pehmod Kaljus tööd jätkav Terehhov: keegi kellegi peale vihane ei ole Rikkad inglased hingavad suurele kolmikule kuklasse Tarbija Uus iPad kipub töölauale Teised suured tahvelarvutid Tartu Tartu ülikooli doktorant loob imekangast Vastse-Kuuste lihatööstus lõpetab töö Seatigu toob aednikule kahju asemel kasu Poliitiline ebastabiilsus pärsib erakooli loomise indu Gert Kullamäe: minu eesmärk on lüüa läbi Euroopas Evaldas Žabas: tahan tulla meistriks Vahur Kalmre kirjutab Rockist raamatut Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Airi Värnik: mustad tuuled meditsiinis

2 min lugemist
Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi asutaja Airi Värnik. FOTO: Peeter Langovits

Balti perearstide konverentsi kava rõõmustas – silmanähtav soov töötada parimal moel, eriti kui teada-tunda perearstide seltsi juhtfiguure ja kasvõi endagi perearsti. Kuid midagi olulist on puudu, on ahastamapanevalt puudu, ja see ei piirdu kaugeltki üksnes perearstidega, vaid esitab väljakutse (siia see kolesõna sobib) meie tänase arstiabi tulevikuvisioonile üldse.

Tellijale

Tahaks hüüda: hallo, meedikud, meie ilus arenev põhjamaiselt tasakaalukas ja alalhoidlik (liigagi karm täiendmeditsiini suhtes) arstindus ja õendus on möödas, Musta Mandri tuuled puhuvad sisse akendest ja ustest, enam ei ole võimalik mõtelda kategoorias «näita ust». Vaja on kohaneda.

Kui heita pilk haigestumuse ja surma põhjustele Aafrikas, siis peaks meid valvsaks tegema see, et kõige suurema osa võtavad enda alla nakkus- ja parasitaarsed haigused. Esikohal troonib AIDS, aga ka tuberkuloos, ebola, malaaria, kadunud ei ole ka pidalitõbi ja poliomüeliit. Eraldi märgitakse kõhulahtisusega kulgevaid seedetrakti haigusi ja kopsuhaigusi, WHO andmetel keskmisest enam on tapmisest ja kollektiivsest tapmisest tingitud surmasid.

14.09.2015 16.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto